Viem, že na Netflixe si vyberáš väčšinou filmy či seriály, pri ktorých sa zasmeješ, alebo pri ktorých si trochu oddýchneš a vypneš. Dnes pre teba máme ale jeden špeciálny tip.

Netflix je miesto, kde okrem klasických filmov či seriálov nájdeš aj poučné dokumenty, ktoré sú však často prehliadané. Tento je však iný. Každý, kto si ho pozrel, ostal doslova bez slov a jeho reakcia bola, že by si to mal pozrieť každý človek. Preto ti ho teraz chceme predstaviť.

Vďaka novinárovi Davidovi Attenboroughovi vznikol dokument s názvom A Life on Our Planet. Ak sa rozhoduješ podľa hodnotení na ČSFD, tento film právom získal neuveriteľných 96 %. David rozpráva o tom, ako sa naša príroda a planéta za uplynulé roky zmenila a čo všetko nám hrozí, ak sa o ňu nezačneme trochu viac starať.

Ak ťa príroda, globálne otepľovanie či vymieranie niektorých druhov zvierat nezaujíma, tomuto dokumentu by si mala dať aj napriek tomu šancu. Je plný krásnych záberov, ktoré nemáš šancu len tak hocikedy vidieť. A okrem toho v sebe nesie dôležité posolstvo. Prosím, nájdi si hodinku a pol času a pozri si to. A zdieľaj to, hovor o tom svojim známym, aby sa to dostalo k čo najväčšiemu počtu ľudí. Len tak s tým budeme vedieť niečo urobiť.

David Attenborough: A Life on Our Planet

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.