Dvojica sedí pri aute
Pexels/Катерина Санна

Toxický vzťah a toxické vety môžu mať mnoho podôb. Nemusí sa vždy prejavovať iba manipuláciou alebo ničením tvojho sebavedomia. Môže sa odzrkadľovať aj vo frázach, ktoré partner vysloví.

Ak budeš od muža počuť tieto frázy, mala by si vziať nohy na plecia. Nie je pre teba ten pravý.

„Moja bývalá bola lepšia, krajšia, múdrejšia …“

Porovnávanie vo vzťahu nemá čo hľadať. Takéto správanie je toxické aj vo všeobecnosti, nie to ešte vo vzťahu. Keď spozoruješ, že ťa tvoj priateľ veľmi často porovnáva s jeho bývalou, zober nohy na plecia a utekaj. V budúcnosti by ťa s ním nič dobré nečakalo.

Dvojica leží na zemi
zdroj: Pexels/Maria Ovchinnikova

„Prečo sa snažíš? Aj tak to nedokážeš.“

Touto vetou ti dáva chlap jasne najavo, že si ťa neváži a nevie oceniť tvoju snahu. Keď takto komentuje všetky veci, ktoré robíš, mala by si sa rýchlo zbaliť a odísť. Nie je to vhodný materiál do dlhodobého vzťahu, pretože v ňom sa majú dvaja ľudia motivovať a chváliť, nie podceňovať a znevažovať.

„Mala by si si objednať niečo iné, aby si už viac nepribrala.“

Ste na rande, keď zrazu započuješ túto vetu. Ako by si reagovala? Mala by si partnera napomenúť, že komentovanie vzhľadu jeho milovanej nie je vhodné. Keď v tom bude pokračovať a jeho výraz tváre ti napovie, že to myslí vážne a chcel by ťa krajšiu alebo chudšiu, porozmýšľaj o rozchode. Je vidieť, že berie váš vzťah plytko a je pre neho dôležitý iba vzhľad.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating