Už odmalička nás rodičia učili, že nadávať sa nesmie. No aj napriek tomu nám nejaké to škaredé slovíčko sem-tam ujde a potom sa len s hrôzou obzeráme okolo, či nás niekto nepočul. Niektorí odborníci ale tvrdia, že pomocou nadávania dokážeme znížiť momentálny stres a dokonca uľaviť si aj od bolesti. A to z jednoduchého dôvodu, lebo nachvíľu myslíme na niečo iné.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Nadávanie by sme teda mohli považovať aj za istý spôsob ventilácie. Len vždy treba zvážiť, či je práve vhodné sa takto „odventilovať“. No ale keď si už neviete nijako pomôcť, tak si skúste aspoň osvojiť nejaké miernejšie varianty, napr. do riťpaľoviec, ojekabátiť či do pískala mašina.

weheartit.com

V našich životoch však existujú aj momenty a chvíle, ktoré sa bez nadávania takmer nikdy nezaobídu. Tu sú tie najčastejšie.

Keď zakopneš a udrieš si malíček na nohe. A ten bolí už len pri pomyslení na to. Mrcha nočný stolík, mrcha skrinka, mrcha posteľ…Vždy to schytá ten najmenší. Presne sa vidím ako poskakujem na jednej nohe pričom si tú druhú zvieram v ruke a pritom kvalitne nadávam.

Keď ťa prichytí frajer… Ako sa vraciaš domov ovešaná nákupnými taškami.

Keď si sadneš k televízoru a ide reklama. Tá chvíľa, keď si nachystáš jedlo, konečne si sadneš a dokonca nájdeš v televízore aj niečo normálne. No v tom začne reklama.

Keď sa rozhodneš držať diétu a tvoj priateľ večer donesie domov pizzu. No čo iné mu na to povieš?

weheartit.com

Keď s niekým dotelefonuješ a nevypneš hovor. A vzápätí o ňom začneš rozprávať, zatiaľ čo ťa on v telefóne celý čas počúva. Rovnako to platí, keď niekoho omylom vytočíš.

Keď zmeškáš autobus, ktorý mal odchod až o päť minút.

Keď vyhádžeš celú skriňu a stále si nemáš čo obliecť.

Keď omylom otvoríš správu na facebooku. A nezostáva ti už nič iné len odpísať.

Keď sa z piatkovej párty vrátiš v nedeľu večer. 

stocksy.com

Keď si nevieš nakresliť dve rovnaké očné linky. Tak toto snáď pozná každá žena. Jednu linku si urobíme perfektne a tej druhej nepomôže ani miliónty pokus. A po chvíli už máme pod okom čierny monokel ako taká panda. No a rovnako to je aj s červeným rúžom. Dostane sa tam, kam nemá a potom ho nie a nie zotrieť.

Keď máš svoje dni.

Keď skúšaš nový strih vlasov podľa video-návodu. A nakoniec sa vlasy ženy vo videu diametrálne líšia od tých tvojich.

Keď to pri sexe zvládneš rýchlejšie ako by sa očakávalo…