Že by si sa mala vyhnúť určitým typom mužov, s ktorými nie je ľahké fungovať vo vzťahu, to už vieš. Ale čo ak si na ňom nezbadala nič „divné“? Čo ak sa začal viac prejavovať až po tom, čo ste váš vzťah zoficiálnili? Ak začal s jednou z týchto vecí, maj sa na pozore.

Poučuje ťa?

Nie v zmysle, že ťa opraví, ak si niečo povedala zle, alebo ti vysvetľuje niečo, do čoho sa vyzná a ty sa o to zaujímaš. Je to skôr to poučovanie v každom smere. Tento recept si mala navariť takto, toto by si si obliecť nemala, pretože, … ak by si to spravila takto, tak by to bolo lepšie, … atď.

Takýto muž ťa nerešpektuje ako svoju partnerku a už vôbec nie ako samostatnú osobnosť. Pomaly sa na povrch dostáva jeho komplex z minulosti, kedy ho možno nik nepočúval a teraz si užíva, keď má komu kecať do života. Nemysli si, že to niekedy prestane, práve naopak, bude sa to len stupňovať, až kým nebude mať pocit, že ťa celú vlastní.

Nenápadná kontrola

Kde si bola? S kým si bola? Na tú akciu ťa netreba, budeš sa tam nudiť. A s kým ideš? Len v nenápadnejšej verzii, aby si neprišla ihneď na to, aký žiarlivý a majetnícky typ muža to je. Nemôže ti predsa hneď na začiatku ukázať, že ťa chce mať len pre seba, aby si sa nevyľakala.

No všímaj si, ako často ti volá „len tak“ a počas debaty sa aj nenápadne opýta aj kde si, kam pôjdeš a kto je pri tebe. Ako nenápadne ťa odhovára od toho, aby si šla niekam, kam on nejde.

Chráni si svoj mobil

V tvojej prítomnosti sa vyhýba tomu, aby telefonoval či niekomu odpisoval. Nepoznáš jeho heslo a dokonca, nikdy nenechá svoj telefón pri tebe iba tak položený. Vždy si ho berie so sebou. Čo pred tebou tají?

Alebo sa opýtajme priamo: koho pred tebou tají? Prehnané a „nenápadne“ schovávanie svojho telefónu nie je o súkromí. Najmä, ak už ste vo vzťahu. Je to o tom, aby si nezistila niečo, čo by si „nemala“.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.