žena a kvety

Azda neexistujú ženy, ktoré by nemali v obľube kvety. Je nateraz úplne jedno, či ich dostávaš k sviatku od blízkych, partnera alebo si ich kupuješ bežne domov do vázy len tak pre radosť. Každý kvet má však význam, o ktorom mnohé z nás ani netušia a pritom ho majú tak rady.

Možno práve ty miluješ vôňu ruží alebo tulipánov, ďalšia zas neodolá ľalii či margarétke. Každá sme iná a zároveň jedinečná, o tom niet pochýb a platí to aj v tomto kvetinovom svete. Možno v našom článku nájdeš aj ten svoj, ktorý ti určite napovie, prečo máš práve k nemu takýto príjemný vzťah.

Dôvody, prečo máš rada tieto kvety

Tulipán

Tento kvet vyjadruje úspech, lásku a slávu. Je zároveň symbolom bohatstva, avšak (nielen) materiálneho, ale predovšetkým vnútorného. Pokiaľ máš rada práve tulipán, si šťastnou a spokojnou ženou, môžeš byť na seba pyšná.

tulipány
zdroj: Pexels/Pixabay

Ruža

Niet pochýb o tom, že ruža symbolizuje lásku, no má viacero významov aj podľa farebných tónov. Každá je však bežne považovaná za nadčasový symbol lásky, úcty, viery, rovnováhy, vášne, múdrosti, ale aj intríg.

ruže
zdroj: Pexels/picjumbo.com

Ľalia

Považovaná je po celom svete za symbol čistoty a ochrany. Biela ľalia hovorí o skromnosti, pokore a je symbolom panenstva. Ružové sú odrazom čistoty nášho vnútra a teda srdca, žlté zasa hovoria o tom, že patríš medzi veselých a optimistických ľudí.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife