Pretože nikto si nezaslúži tak dlho čakať. Čakať na niečo, čo nikdy nepríde. Ja ti totiž nebudem schopná dať to, po čom ty tak veľmi túžiš. Kúsok úprimnej lásky. Kúsok čistej nehy. Vzťah založený na dôvere a na nádeji v krásny koniec. A hoci veríš, že ten nebýva len v rozprávkach, tak je čas, aby si otvoril oči a sám pre seba priznal… Že ja nie som princezná. A už vôbec nie som taká, akú by si chcel. Akú by si mal milovať.

Pretože si nezaslúžim, aby si ma miloval. Hlavne keď ti to neviem opätovať. Keď ti neviem vrátiť všetku tú lásku, ktorú mi chceš dať. Ktorou ma chceš zahrnúť. Nemôžem ti teraz povedať, prečo ťa nikdy nebudem aj ja tak milovať. Sama to zatiaľ, bohužiaľ, netuším. Ale jedného dňa obaja nájdeme odpoveď. A hoci odo mňa dnes chceš, aby som sa to naučila. Aby som sa naučila cítiť lásku k tebe tak úprimne ako ju cítiš ty ku mne… Ja viem, že to bude zbytočné. Pretože milovať sa naučiť nedá. Láska buď príde hneď alebo nepríde nikdy.

weheartit.com

Pretože aj keby sme boli spolu, tak nie kvôli láske. Ale kvôli vďake. Vďake za to všetko, čo si mi dokázal ako človek dať. Za to, že si mi ukázal, že sa netreba vzdávať. Že vždy treba vytrvať a bojovať za to, po čom túžiš. Hoci niekedy aj prehráš, ale aspoň s pocitom, že si to skúsil. Že si urobil všetko pre to, aby si nikdy nemusel nič ľutovať.

Pretože by sme spolu neboli šťastní. Patríme totiž do iných svetov. Vyznávame iné hodnoty a líšime sa v prioritách. Ty si niečo, čoho sa chcem ja len dotknúť, čo potrebujem na chvíľu mať. No nie si tým, čo mi chýba. Čo chce moje srdce milovať.

weheartit.com

Pretože nie si tým, koho si vyberám. Hoci mi chýbaš, keď s tebou nie som. Keď mi nepíšeš. Keď ťa nepočujem, nevidím. Túžim po tebe. Chcem sa ťa chytiť, nežne ťa objať a pobozkať. No lenže presne v tej chvíli, keď som pri tebe tak blízko, keď cítim, že v tvojich rukách môžem mať celý svet… Tak presne vtedy cítim, že k tebe nepatrím. Že nie si ten, s ktorým by som chcela stráviť zvyšok života. Nie si ten, ktorý má stáť po mojom boku a držať moju dlaň.

Pretože ťa mám možno radšej než by som mala. A aj napriek tomu to nestačí. Milujem tie chvíle, keď sme spolu a ty mi niečo rozprávaš. Keď len tak hovoríš do vetra a ja ťa môžem počúvať. Pretože aspoň vtedy nemusím myslieť na to, že ťa musím opustiť. Že vlastne nikdy nezačne to, čo už musí teraz skončiť.

weheartit.com

Pretože si ten, ktorý urobí šťastnou inú. Takú, ktorá si to skutočne zaslúži, a ktorá si bude vážiť, že má po svojom boku teba. Niekoho, kto by bol ochotný pre ňu aj zomrieť. V okamihu a bez váhania. Nie takú, aká som ja. Sebeckú a nevďačnú.

A preto, aj keď sa ťa neviem vzdať, tak musím. Musím ti dať zbohom, aby sme obaja našli v živote šťastie. Šťastie po boku toho, koho v skutočnosti hľadáme. Možno to teraz nepochopíš, ale ver, že neskôr mi budeš ďakovať. Lebo ty to ešte nevieš, že tam niekde von, vo svete plnom možností, na nás čaká osoba, ktorá zaplní miesto, ktoré v nás zatiaľ ostáva prázdne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.