Photo by Rafael Barros from Pexels

Robíš všetko čo môžeš, pracuješ naozaj tvrdo, no aj napriek tomu stále narážaš na prekážky, kvôli ktorým zlyhávaš? Nie nadarmo sa hovorí, že život nie je prechádzka ružovou záhradou a niekedy sa musia objaviť aj problémy, ktoré nás ale niekedy dokážu posúvať vpred.

Zlyhanie je časťou progresu a posúvania sa, takže áno, niekedy to jednoducho patrí k životu. Ak máš ale pocit, že tých problémov, prekážok a nástrah je akosi priveľa, je dosť možné, že ty sama robíš chybu, aj keď si to možno ani neuvedomuješ.

1. Nevieš prijímať kritiku a spätnú väzbu. Ak sa ti niekto snaží poradiť, no zároveň ťa aj skritizuje, je to len za účelom, aby ti pomohol. Tebe sa to možno tak nejaví, preto si jeho rady nevezmeš k srdcu a nabudúce sa dopustíš tých istých chýb. Najlepšou spätnou väzbou je práve kritika, ktorá ťa dokáže posúvať vpred.

2. Myslíš si, že ty sama vieš všetko urobiť najlepšie. Ak si nie si istá, neboj sa a nehanbi sa niekoho poprosiť o pomoc alebo radu.

3. Nehľadaj na všetko výhovorky a prestaň fňukať, keď sa ti niečo nepodarí.

4. Nemaj nereálne očakávania. Ak budeš čakať príliš veľa, ľahšie sa môžeš sklamať.

5. Prestaň prokrastinovať. Ak si stále budeš niečo odkladať na poslednú chvíľu, len to odflákneš. Radšej si stanov deadline, že to, čo musíš urobiť, stihneš do 24, maximálne do 48 hodín. Uvidíš, že sa budeš snažiť viac, aby si to dosiahla.

6. Popracuj na svojom sebavedomí. Ak budeš sivá tichá myška, len zriedka sa ti podarí preraziť a uspieť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife