unsplash.com

„Vždy venujeme väčšiu starostlivosť nešťastnému odchodu ako okúzľujúcemu príchodu.“

Melanchólia príde vždy, keď sa rozlúčiš s ľuďmi, ktorí sa dotýkali tvojho srdca. Je ťažké odísť od nich, pretože pocity a zážitky, ktoré s nimi máš, sú cenné.

Ale je to súčasť života – budeš sa musieť lúčiť s ľuďmi. Pôjdeš niekam inam, stretneš nových ľudí, budeš žiť iný život a budeš sa meniť. Kolobeh života, ktorý je normálny.

Najlepší spôsob ako sa zotaviť z ich straty je uvedomiť si, že nie všetky vzťahy a priateľstvá sú trvalé a navždy. Zažiješ ešte veľa bolestivých lúčení. Zažiješ ešte veľa odchodov od ľudí, ktorí pre teba niečo znamenajú.

zdroj: unsplash.com

Život je ako kniha. Keď jednu kapitolu dočítaš a zatvoríš, otvorí sa ďalšia. Počas života sa naučíš stáť na vlastných nohách a pochopíš, že aj konce priateľstiev môžu byť krásne. A keď budeš staršia uvedomíš si, že od niektorých ľudí ani nemôžeš čakať, že tu budú s tebou navždy.

Každý je iný, každý má iné ambície, iné sny a iné plány. Tieto veci sú väčšinou vždy diametrálne odlišné od tých tvojich. Keď príde čas a budete pripravení, odlúčite sa a vaše cesty sa rozdelia. Tak, ako to bude ťažké pre teba, to bude ťažké aj pre nich, ale vedia, že je to správne, aby ste mohli rásť.

A najlepšie na „zbohom“ je to, že príde vždy niekto nový. V knihe života tu bude zakaždým ďalšia kapitola, ktorá bude čakať len na to, aby si ju prečítala. Môžeš si vybrať, ako ju prečítaš. Môžeš si vybrať čo vynecháš, preskočíš, čo prečítaš dvakrát alebo čo si zvýrazníš a zapamätáš navždy.

Viem, že je absolútne desivé začínať vždy od začiatku a vytvárať si nové vzťahy s ľuďmi, ale neboj sa toho. Čokoľvek, čo na teba čaká, bude pre teba len dobré. Pomôže ti to prejsť krok po kroku niekam, kde chceš byť.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife