Mala by si vedieť dať stopku v správaní svojmu drahému, keď sa ti niečo nepáči. Len preto, že ho veľmi miluješ, by si nemala zabudnúť, že isté veci sa vo vzťahu netolerujú. V zdravom vzťahu sú ľudia aj kritickí. Musíš byť schopná povedať mu, ak sa ti nepáči spôsob, akým s tebou zaobchádza. Musíš vedieť nakresliť pomyselnú čiaru, keď tvoj partner robí veci, ktoré by nemali byť tolerované.

1. Uráža ťa

Nikdy by sa toto nemalo stať. Ste predsa vo vzťahu jeden druhému oporou, on musí byť tvojim najväčším obrancom. Nikdy nemôže prísť tá chvíľa, keď jeho slová voči tvojej osobe bolia. Nemôže ťa vykresľovať v zlom svetle – nikdy pred nikým. Povedz mu, že ťa jeho slová ranili, aj keď všetci vieme, že rozhovor na takúto tému nie je jednoduchý.

2. Robí si z teba pred ostatnými srandu

Nemysli si, že občasné rýpnutie z jeho strany je zlé, aj také žarty patria do vzťahu. Znamená to, že sa viete baviť aj na vlastný účet a váš vzťah je uvoľnený, v tom najlepšom zmysle slova. Je to však iné, ak si sa zrazu stala témou každého vtipu ty. Ak cítiš, že ťa chce silou mocou každým svojim žartom na tvoj účet iba zosmiešniť a strápniť a ty si z toho potom smutná, niekde nastala chyba.

3. Za každú cenu chce byť tým dominantným on – fyzicky aj emocionálne

Mužská dominancia je bežná vo viacerých vzťahoch a môže mať rôzne formy. Mala by si sa uistiť, že nie si vo vzťahu s mužom, ktorý ťa pravidelne tlačí do vecí, ktoré sú ti nepríjemné. Ktorý ti neustále spôsobuje citovú alebo fyzickú bolesť. Nemal by sa snažiť ukazovať svoju silu a dominantnosť voči tebe, nikdy. Ten správny muž je vždy jemný, ak sa jedná o teba, správa sa k tebe s rešpektom a láskou.

4. Na tvojich pocitoch nezáleží

Ak sa máš rada, nedávaj sa dokopy s chlapom, ktorý keď hovoríš, nepočúva. Ktorý ti nevenuje pozornosť, keď to potrebuješ. Nezahadzuj sa s ním, ak máš pocit, že preňho tvoje slová nemajú žiadnu váhu. Mal by mať voči tebe toľko rešpektu a byť ochotný vypočuť si všetko, čo máš na srdci. Tvoje city sú predsa prvoradé, a tak by to mal cítiť aj on.

zdroj: www.godandman.com

5. Núti ťa do sexu

Nikto ťa nesmie nútiť robiť niečo, s čím nie si stotožnená. Najmä nie v sexe. Nemôže si od teba vynucovať sex, keď si sa raz vyjadrila, že to nechceš. Ak vieš o veciach, ktoré ti nie sú v posteli príjemné, stoj si za nimi, aj v prípade, že on bude nástojiť. Na tvojich názoroch by mu malo záležať.

6. Flirtovať s ostatnými dievčatami

Ak ste si vo vzťahu sľúbili úplnú vernosť jeden druhému, záväzky treba plniť. Flirt s inou babou by si mu nikdy nemala tolerovať. A ak to ešte robí pred tebou… Váži si ťa vôbec?

7. Diktuje ti, ako by si mala podľa neho žiť

Nenechaj si ním kontrolovať život. Nikto ti nemôže prikázať, ako máš konať. Vybral si ťa predsa preto, že si sebavedomá žena, ktorá si je vedomá svojich rozhodnutí. Ktorá vie správne konať. Nemusíš riešiť veci podľa neho, ak sa ho vôbec netýkajú.

zdroj: pixabay.com

8. Spolieha sa na tvoju finančnú a emocionálnu podporu

Do istej miery je viac než žiadané byť jeden pre druhého tou najväčšou podporou. Je to jedna z najdôležitejších vecí vo vzťahu dvoch ľudí. Aj tu však musíš vedieť, kedy to už presahuje svoju mieru. Ak ťa tvoj partner pravidelne žiada o nejaké peniaze, mala by si si dať pozor. Samozrejme, malá finančná podpora sa očakáva, keď je jeden z vás dvoch vo finančnej tiesni. Iné je spoliehať sa len a iba na partnera v takýchto situáciách.

 

Zdroj: relrules.com

Komentáre