Unsplash/Andriyko Podilnyk

Niektorí z nás majú problém so svojimi emóciami. Nedokážu si nikoho pripustiť príliš blízko a keď majú pocit, že sa z toho stáva niečo vážnejšie, radšej vycúvajú. Aj keď sa niekedy cítia osamelo, radšej to nepriznajú a aj tak ostanú sami. Reč je o citovo nedostupných ľuďoch.

Existuje veľa žien, ktoré sú citovo nedostupné, no tento jav môžeme často sledovať aj u mužov. Dôvody bývajú rôzne. Prešli si ťažkým rozchodom po dlhoročnom vzťahu, v detstve nepociťovali od rodičov dostatok lásky alebo sa len rozhodli, že sa nechcú sklamať.

Ak sa s takýmto mužom zoznámiš, zo začiatku to môže byť naozaj náročné. Bude sa totiž tváriť tak, že o vzťah nemá záujem a možno bude robiť všetko pre to, aby ťa od seba odohnal. Niekedy to však osud zariadi inak a aj citovo nedostupný muž sa môže zamilovať. 

Ako zistíš, že sa tak naozaj stalo? V prvom rade ťa bude chcieť ochraňovať. Je to prvým znakom toho, že jeho city sa pohli tým správnym smerom. Keďže mu na tebe začne záležať, nebude chcieť, aby sa ti niečo stalo.

Taktiež začne o sebe hovoriť viac. Citovo nedostupní ľudia väčšinou zvažujú, čo o sebe prezradia a čo nie. Majú veľa tajomstiev, ktoré by ich mohli urobiť zraniteľnejšími. Preto ak sa ti začne zdôverovať a prezrádzať veci zo svojho detstva, je to dobrý znak. Taktiež možno začne hovoriť o svojich pocitoch, snoch či plánoch.

Bude ho tiež zaujímať tvoj názor. A bude ho trápiť, ak nebudeš s niečím spokojná alebo sa ti to nebude páčiť. Kým doteraz jednal len sám za seba, teraz začína mať pocit, že sa musí postarať aj o teba. Ak sa začne zmieňovať o budúcnosti, v ktorej vystupuješ aj ty, je to jasné, získala si si ho. 

Toto je úplný základ, zvyšok už pôjde akosi automaticky. Budete spolu tráviť viac času, bude viac intímnejší, predstaví ťa možno aj svojim priateľom a podobne. Najskôr sa však musíš dostať cez tie prvé tri pomyselné hranice. Takže ak máš dočinenia s citovo nedostupným chlapom, nevzdávaj to. Aj oni sú schopní milovať. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating