„Jedného dňa Ti život prebehne pred očami. Tak nech sa máš na čo pozerať.“

Život je skvelý stále, no najmä od pondelka do soboty. Pamätáš na legendárny Bažant na Mlynoch, najväčšiu študentskú žúrku na Slovensku? Za 22 rokov sme si s ním užili kopec zábavy a desiatky koncertov. Ale Bažant skončil a prichádza festival Život je skvelý. Už to nebude len jednodňová koncertná záležitosť, ale plnohodnotný viacdňový multižánrový festival hudby, tanca, filmu, pohybu a človečiny. Okrem tradičného open air koncertu populárnych kapiel zažiješ aj vystúpenia menej známych, no kvalitných slovenských skupín a kopec človečiny. Prečo človečiny?

zdroj: unsplash.com

Väčšina z nás má obrovské šťastie, má rodinu a dobré zdravie. Ale sú medzi nami aj ľudia, ktorí takéto šťastie nemajú. Preto na festival budú mať free vstup ľudia s preukazom ZŤP, a v rámci podujatia prebehne paralelný program pre deti z detských domovov. Tento rok má free vstup aj každý darca krvi, ktorý daroval krv v období január-máj. Stačí, ak sa preukáže občianskym preukazom a kartou darcu krvi so zaznačeným odberom a potvrdení o darovaní krvi so zaznačeným dátumom.

Od pondelka 21. mája do soboty 26. mája Mlynská dolina zažije inváziu inšpirácie z rôznych smerov a ty to nemôžeš zmeškať! 

Počuť budeš Tomáša Klusa, Ine kafe, Zoči voči, Hoten toten, Citron, Komajotu, Lavagance, Živé kvety, Gipsy čáve, Juraja Hnilicu, Šortyho a Adissa. Tancovať budeš na B-complexa, Laydee Sue, Tamiru, a Drozďa s Demexom. Pozrieť si budeš môcť aj filmy Čiara, Únos, Učiteľka, Mečiar a taktiež sa teš na skvelé diskusie s tvorcami, napríklad s hercami Zuzkou Mauréry a Csongorom Kassaiom, či režisérom Petrom Bebjakom.

Vo festivalovom areáli môžeš vyskúšať až 8 druhov skvelého čapovaného piva z portfólia generálneho partnera, Pivovarov Lobkowicz.

Celý program tohto skvelého podujatia nájdeš v udalosti na facebooku alebo na ich webovej stránke

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.