Kedy si sa naposledy pozrela do zrkadla a povedala si, že dnes ti to pristane?

Kedy naposledy si o sebe povedala, že si krásna?

Dobre. Tak ti teraz niečo napíšem. Usaď sa. Urob si pohodlie. Čítaj.

Viem, že nepotrebuješ čítať tie isté vety ako „si nádherná zvnútra“ a „každá žena je krásna“. Ale uznaj, nie je to tak? Istý čas som si myslela, že to tak nie je. Že vnútorná krása vôbec nesúvisí s vonkajšou. Avšak veľmi rada sledujem ženskú krásu. Skutočne. Nie som na rovnaké pohlavie, avšak zaujíma ma, ako sa ženy prispôsobia svoju zovňajšku a čo s ním urobia. Či dokážu vyťažiť to najlepšie z nedokonalostí, či sú lacné alebo vulgárne. Či dokážu oceniť svoju krásu a vyzdvihnúť to. My, slovenské ženy to vieme. Nie vždy, ale vieme. Vieme, že sme krásne. Niekde hlboko vnútri to vieme.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Neskôr som zistila, že na to, aby sme boli krásne, musíme začať s krásou z vnútra.

unsplash.com

My, ženské, nemilujeme seba. Nie dostatočne. Musíme byť dokonalé. Musíme vyzerať božsky, žiadny vlas nesmie byť inak, náš makeup musí vyzerať presvedčivo. Celý život sa naháňame za tým, ako máme vyzerať.

Čím som staršia, tým mám pocit, že výzor je síce dôležitý, ale nezaručuje nám vnútorný pokoj. Môžme nosiť každý deň nové a nádherné veci, no to nezaručuje, že sme šťastné a spokojné samé so sebou. Isteže, potrebuje dobrý výzor, pretože to je to prvé, čo si ostatní na nás všimnú. Avšak ak nie sme vnútorne „zmierené“ s tým, ako vyzeráme, nikdy z nás nepôjde energia krásy. Tej ozajstnej.

f954gg7qugq-tatiana-kondratyeva

unsplash.com

Jeden môj kamoš mi povedal, že stretol nádherné dievča. Naozaj nádherné. No nebolo to ono. Keď som sa spýtala, čo sa stalo, povedal mi, že z nej nešla energia. Vraj sa až moc upla na svoj zovňajšok, čo sa jej darilo, no zabudla na vnútro. Bola aj milá aj dobrá. Ale nič z nej nešlo. Bolo to vraj len dievča, pri ktorom si poviete:“Áno, je pekná.“ A rýchlo na ňu zabudnete. Nešla z nej žiadna energia, ľudskosť ani láska.

Pre mňa vždy boli najkrajšie tie ženy, ktoré si svoju krásu ani neuvedomovali, no prijali ju. Ide z nich akási istota, vnútorná krása a pokoj. Ide z nich niečo čarovné a nepopísateľné. Môžu si dať na seba len obyčajné tričko a jeansy, a sú ohromujúce. Nemusia mať ani dokonalé krivky a byť sexi, jednoducho sú ženské. Sú iné. Sú spokojné.

unsplash.com

Naozaj je to pravda. Musíme najskôr v sebe nájsť krásu. Môžeš mať na sebe drahé a krásne veci, no krása z teba nepôjde. Nájdi ju v sebe. A pusti ju von. Pusti ju do seba. Obnov tu lásku, privítaj ju. Zaľúb sa do seba.

Si nádherná ženská, uvedom si to! Si iná, si jedinečná. Si zdravá, vidíš, počuješ, vnímaš. Čo ešte viac chceš? Máš všetko – krásu, zdravie, seba.

Komentáre