Marilyn Monroe to povedala jasne. Žena nepotrebuje niekoho, kto nepotrebuje ju. Prečo sa teda neustále snažíme a doprosujeme?

Myslím si, že toto uvedomenie prichádza vekom. Sama si sa určite pristihla neraz pritom, že si nechápala, ako sa ti mohol páčiť v minulosti istý mu, za ktorým si sa išla kedysi zblázniť. Náš vkus sa mení, očakávania taktiež a už nie sme také naivné, ako kedysi.

Keď sa trápim, môj najlepší kamarát mi neustále pripomína, že som jediná osoba, s ktorou budem celý život. Len ja a ja. Áno, spoznávame, zamilujeme sa, vytvoríme priateľské putá, ale aj tak sme vlastne samé. Nie je to smutné, je to skvelé.

Avšak stále to, čo sme mali pochopiť už dávno, nechápeme. Že sa máme mať radšej. Že si máme potrpieť na to, s kým svoj čas trávime a komu ho venujeme. Avšak mám pocit, že niekedy na seba mám väčšie nároky, ako na ľudí okolo mňa. A to je chyba.

Žena nepotrebuje niekoho, kto nepotrebuje ju. Nepotrebuješ niekoho, kto nepotrebuje teba. Neustále doprosovanie je len strácaním času, ktorého je aj tak málo. 

zdroj: Photo by Kal Visuals on Unsplash.com

„Svoje sebavedomie som si začala budovať v deň, kedy som sa prestala zaujímať o názor ostatných a počúvala som samú seba.“ – Winnie Harlow

Páči sa mi Freudov výrok: „Ľudí v našich životoch si nevyberáme len tak náhodne. Stretávame sa s takými, ktorí už predtým existovali v našich podvedomiach.“

Uvedom si, že ty si tá, ktorá si môže pomôcť, ale aj ublížiť. Neuvedomuješ si, že máš obrovskú moc nad svojim životom. Pamätáš si, ako si pred pár rokmi považovala niekoho ako za veľmi cenného a myslela si si, že to bude na celý život? Ľudia v našich životoch sa menia, odchádzajú, prichádzajú a takisto sa menia aj naše nároky na nich. Ver mi, že nepotrebuješ niekoho, kto ti ubližuje a kto nepotrebuje teba.

Potrp si na ľudí, ktorí tvoria tvoj život.

Vyberaj si ľudí vo svojom živote poctivo.

A pamätaj si, že kto chce byť s tebou, tak bude.

Takže drahá, nepotrebuješ niekoho, kto nepotrebuje teba. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.