Každá firma má svoje tajomstvá… O tom vie svoje aj brightside.mebuzzfeed.compizzabottle.combusinessinsider.com.

Každá firma má svoje tajomstvá. Od tej najmenšej výrobne na olivový olej až po svetoznámy Starbucks – každá spoločnosť skrýva niečo, čo by spotrebiteľ nemal vedieť. Niekedy je to záhadná, zdraviu škodlivá, ingrediencia, inokedy nešetrnosť voči životnému prostrediu… veď, uvidíte sami.

• Posádka lietadla: Väčšina pilotov a letušiek má zaplatený len samotný let, nie nástupy a výstupy pasažierov či nečakané meškania. Keď sa pasažieri hnevajú, že to dlho trvá, môžu si byť istí, že zamestnanci majú ešte dvakrát také nervy. Nemajú to zaplatené a predsa tam musia byť.

• Chyžná v hoteli: Sedačky v hotelových izbách sa čistia asi raz za pol storočia. Sú naozaj špinavé a nechutné a pokiaľ nemáte náladu usadiť sa na mieste, kde si to pred vami rozdalo minimálne tisíc ľudí, radšej sa im vyhnite. Rovnako aj pohárom, ktoré máte v izbe.

• Šofér kamiónu: Deväť z desiatich šoférov sa počas dlhej cesty nudí, tak pozerá na mobile nejaký film alebo seriál. Nedržia ho síce v ruke, majú ho pripevnený v držiaku na čelnom skle, ale aj tak ich to poriadne rozptyľuje. Držte sa od nich ďalej a určite sa nikdy nespoliehajte na to, že „veď ma ten obrovský nákladiak vidí a spomalí“.

VaveenJF / Unsplash

• Opatrovateľka detí: Často vidíme, ako dieťa urobí jeho prvé krôčky. Pred rodičmi to ale radšej nespomíname, pretože by boli smutní, že takú veľkú udalosť prepásli.

• Pracovník čerpacej stanice: Pomerne dlho som pracoval na čerpacej stanici. Nespočetne veľa ráz mi šéf povedal, aby som sa „s tým nesr*l“ a vylial použitý motorový olej dozadu za budovu. Mali sme na to síce špeciálne nádrže, no tie boli vo väčšine prípadov plné a nebolo toho, kto by sa s nimi vysporiadal. Životné prostredie očividne nebolo ich hlavnou prioritou.

• Pracovník vo zvieracích potrebách: Deväťdesiat percent produktov, ktoré sú určené pre nejaké zviera, preň vlastne vôbec nie sú dobré. Balíčky s lacným krmivom pre králiky a morčatá plné obilovín, jogurtové pamlsky plné cukru a farbív pre drobné hlodavce… to všetko tie zvieratá môže predčasne zabiť. Informujte sa, čo má váš domáci miláčik reálne jesť. Keď sa spoľahnete na to, že je tam nakreslený zajko, a preto to musí byť preňho dobré, dopadne to všelijako.

Zdroje: brightside.mebuzzfeed.compizzabottle.com, businessinsider.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.