Instagram/il_mondo_di_eszter, Instagram/skigerry

Na Slovensku máme množstvo skvelých kúpalísk, aquaparkov či kúpeľov, ale ak chceš zažiť niečo nové, určite ti odporúčame navštíviť tie v Maďarsku. Hranice s Maďarskom sú momentálne otvorené, ale pred návštevou si vždy na stránke konkrétneho miesta zisti, či majú otvorené a za akých podmienok sa môžeš okúpať. Veríme ale, že ani to ťa neodradí od úžasného zážitku.

Tieto miesta sa oplatí navštíviť nielen cez leto, ale svoje čaro majú aj teraz. Ponúkajú termálne alebo vnútorné bazény a nemôže chýbať ani wellness, v ktorom môžeš dokonalo zrelaxovať. Lepší program na jesenné sychravé dni asi nepoznáme.

Jaskynné kúpele Miskolctapolca

Okúpať sa priamo v jaskyni? Jaskynné kúpele neďaleko mesta Miskolc sa tešia veľkej obľube a každý si v nich príde na svoje. Nájdeš tam bazény, v ktorých môžeš plávať alebo relaxovať, ale aj rôzne vodné atrakcie a wellness.

Hungarospa v Hajdúszoboszló

Jeden z najväčších kúpeľných komplexov v Európe sa nachádza práve v mestečku Hajdúszoboszló. Ak by si chcela absolvovať všetky atrakcie, jeden deň ti veru nebude stačiť. Nájdeš tu množstvo zážitkových bazénov, ale dokonca aj bazény na surfovanie. Nesmie chýbať, samozrejme, wellness a ďalšie atrakcie.

Aquasziget Ostrihom

Blízko slovenských hraníc sa nachádza mesto Ostrihom, ktoré navštívil asi každý pri návšteve Štúrova. Komplex Aquasziget ponúka krásny výhľad na baziliku a užiť si môžeš vo vnútorných aj vonkajších bazénoch a nevynechaj ani wellness. Ide o jeden z najnovších a najmodernejších kúpeľných komplexov, takže sa máš na čo tešiť.

Kúpele Gellért v Budapešti

V hlavnom meste Maďarska nájdeš viacero kúpeľov a okrem známych Széchenyiho kúpeľov určite odporúčame navštíviť aj tieto. Postavené sú v secesnom štýle a tešiť sa môžeš na 13 bazénov. Kúpele sú vyhľadávané tiež predovšetkým kvôli zdravotným účinkom na organizmus.

Termálne a zážitkové kúpele Lipót

Kúpele Lipót patria k najmodernejším kúpeľom v Maďarsku a nachádzajú sa tiež blízko slovenských hraníc pri Gabčíkove. Termálna voda je vhodná na liečbu pohybového ústrojenstva a nájdeš tu viacero bazénov, aj tých zážitkových.

Kamkoľvek z týchto miest sa vyberieš, určite nebudeš ľutovať. Vybrali sme najlepšie hodnotené miesta a recenzie návštevníkov vždy hovoria jasnou rečou. Nezabudni si ale pre istotu zameniť eurá na maďarské forinty, aby si mala aj nejakú hotovosť, ak by sa z nejakého dôvodu nedalo platiť kartou.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie