Na Slovensku máme množstvo skvelých kúpalísk, aquaparkov či kúpeľov, ale ak chceš zažiť niečo nové, určite ti odporúčame navštíviť tie v Maďarsku. Hranice s Maďarskom sú otvorené, ale pred návštevou si vždy na stránke konkrétneho miesta zisti, či už majú otvorené a za akých podmienok sa môžeš okúpať. Veríme ale, že ani to ťa neodradí od úžasného zážitku.

Jaskynné kúpele Miskolctapolca

Okúpať sa priamo v jaskyni? Jaskynné kúpele neďaleko mesta Miskolc sa tešia veľkej obľube a každý si v nich príde na svoje. Nájdeš tam bazény, v ktorých môžeš plávať alebo relaxovať, ale aj rôzne vodné atrakcie a wellness.

Hungarospa v Hajdúszoboszló

Jeden z najväčších kúpeľných komplexov v Európe sa nachádza práve v mestečku Hajdúszoboszló. Ak by si chcela absolvovať všetky atrakcie, jeden deň ti veru nebude stačiť. Nájdeš tu množstvo zážitkových bazénov, ale dokonca aj bazény na surfovanie. Nesmie chýbať, samozrejme, wellness a ďalšie atrakcie.

Aquasziget Ostrihom

Blízko slovenských hraníc sa nachádza mesto Ostrihom, ktoré navštívil asi každý pri návšteve Štúrova. Komplex Aquasziget ponúka krásny výhľad na baziliku a užiť si môžeš vo vnútorných aj vonkajších bazénoch a nevynechaj ani wellness. Ide o jeden z najnovších a najmodernejších kúpeľných komplexov, takže sa máš na čo tešiť.

View this post on Instagram

#esztergom #aquasziget #welness #summer

A post shared by Norbert Koncz (@knnorbi94) on

Kúpele Gellért v Budapešti

V hlavnom meste Maďarska nájdeš viacero kúpeľov a okrem známych Széchenyiho kúpeľov určite odporúčame navštíviť aj tieto. Postavené sú v secesnom štýle a tešiť sa môžeš na 13 bazénov. Kúpele sú vyhľadávané tiež predovšetkým kvôli zdravotným účinkom na organizmus.

Termálne a zážitkové kúpele Lipót

Kúpele Lipót patria k najmodernejším kúpeľom v Maďarsku a nachádzajú sa tiež blízko slovenských hraníc pri Gabčíkove. Termálna voda je vhodná na liečbu pohybového ústrojenstva a nájdeš tu viacero bazénov, aj tých zážitkových.

Kamkoľvek z týchto miest sa vyberieš, určite nebudeš ľutovať. Vybrali sme najlepšie hodnotené miesta a recenzie návštevníkov vždy hovoria jasnou rečou. Nezabudni si ale pre istotu zameniť eurá na maďarské forinty, aby si mala aj nejakú hotovosť, ak by sa z nejakého dôvodu nedalo platiť kartou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.