Každá žena túži po krásnom a guľatom zadočku, ktorý jej bude závidieť aj opačné pohlavie. Avšak nemusíš sa báť žiadnych ťažkých činiek či podobných záležitostí. Všetko, čo budeš potrebovať, si ty sama. My ti ukážeme tie najefektívnejšie cviky, prostredníctvom ktorých získaš bubble butt.

Bridge

Jeden z najefektívnejších a aj naobľúbenejších cvikov, pretože môžeš pri ňom pohodlne ležať a rovno sa aj zapotiť. Ak si tento cvik chceš urobiť náročnejším, pokojne použi gumu na cvičenie, ktorá sa ti postará o poriadnu svalovicu. Začínaš v polohe ležmo, pokrčíš kolená a zdvihneš špičky. Celá váha je na pätách a ty nebudeš precvičovať len zadok, ale aj hamstringy. Pomaly dvíhaš zadok zo zeme, ale snaž sa neprehýbať chrbát, následne sa vráť späť. Opakuj 20x v 3 sériach.

Reverse lunges

Ideálny cvik na vytváranie rôznych variácií, nemusí to byť vždy len nuda. Tieto výpady môžeš robiť aj do strán, s drepom alebo aj zapojením rúk. Kreativite sa medze nekladú. Začínaš v stoji a pravú nohu zanožíš a dáš sa do polohy výpadu, koleno nepokladáš na zem. Následne sa vráť naspäť do pôvodnej polohy a nohy prestriedaj. Opakuj 15x na každú nohu v 3 sériach.

Bulgarian split squat

Jeden z najťažších cvikov na techniku, no dokonalý na tvarovanie krásneho zadočku. Zober si stoličku alebo stačí aj pohovka a otoč sa jej chrbtom. Polož pravú nohu na povrch tak, aby si mala položenú celú špičku, čiže sa nebudeš pridržiavať prstami na povrchu. Ruky dáš do polohy modlitby, aby si udržala rovnováhu a pomaly ideš dolu, pokrčíš koleno a precvičuješ zadok. Opakuj 10x na každú nohu v 3 sériach.

Donkey kick

Hovorí sa o ňom už dlho, ako o najlepšom cviku na budovanie sedacieho svalu a my len súhlasíme. Začni v polohe mačky, čiže na všetkých štyroch. Jednu nohu zdvihneme do polohy 90 stupňov, následne ju pritiahneme k hrudi a opakujeme znovu. Následne vymeníme nohy. Toto opakujeme 15x na každú nohu v 3 sériach.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.