Si jedným z mojich nesplnených a tajných snov. No to sa asi nikdy nedozvieš. Nechcem prísť o takého človeka a priateľa, akým si práve ty.

Som šťastná, keď si v mojej prítomnosti. Najmä vtedy, keď sa prechádzame, keď spolu cestujeme, sedíme vedľa seba a opierame si hlavy jeden o druhého. Niekedy sa mlčky pozeráme z okien na pasúce sa srnky či hmlu stúpajúcu z doliny a lesov, zapálene sa o niečom rozprávame alebo na sebe iba jednoducho spíme. Užívam si, keď sa o teba môžem oprieť a viem, že svoju hlavu zložíš na moje štekliace kučery. Zaspávam pri tebe s pocitom bezpečia a viem, že sa na teba môžem spoľahnúť v čomkoľvek. Keď sa cesta končí a ty ma jemne budíš, vždy si želám, aby cesta pokračovala ďalej, len nech sa to neskončí. Tvoje objatia sú pevné a dôverné, upokojujúce a poskytujúce pocit bezpečnosti. Takých by sa nechcel vzdať nikto. Prečo nie je na svete viac ľudí ako si ty?

zdroj: unsplash.com

Vnímam ťa. Tvoj dych, pohľad, srdce, teplo, spokojnosť aj nervozitu, rozrušenosť, nadšenie, vôňu… Tvoju skutočnú vôňu, nie parfum. Voniaš surovým drevom, dažďom a pokojom. Tvoje ruky sú pokryté jazvami a prsty máš veľké a široké, prezrádzajúce ťažkú prácu, ktorú tak miluješ. Tie moje sa v nich strácajú. Tvoje oči sú zodpovedné a na dobro mysliace, s občas šibalským pohľadom.  Vidieť cez ne až do tvojho srdiečka. Aj to je celé z dreva. Nikdy by neublížilo. Patrí však niekomu inému.

Hovoril si mi, čo si plánuješ do budúcnosti, o tom, čo obdivuješ, na čom pracuješ. Pri tejto téme si neskutočne zanietený a pohltený nápadmi. Si umelec, si pre to stvorený. Hovoril si o nádherných dlhých vlasoch, ktoré sa ti na dievčatách páčia, o tom, ako chceš mať ruku v ruke a srdce pri žene, ktorá bude rozumná, silná, skromná, múdra aj šikovná.  Hovoril si mi o dievčatách, ktoré si ľúbil. Učila som sa ignorovať vlastné pocity a tváriť sa šťastne spolu s tebou, bola som predsa rada, že si šťastný ty. Hovoril si mi o sklamaní aj zlomenom srdiečku. Cítila som tvoje sklamanie a smútok. Vedela som, čo zažívaš a priala si, aby si si tým prechádzať nemusel.

zdroj: unsplash.com

Uvedomila som si, že ťa nie som hodná.  Mladý muž so snami, pracovitý a vytrvalý, dobrosrdečný, úprimný a chápavý,  s ktorým je zábava. Si tak jednoduchý a úžasný. Budem však na sebe pracovať, hlavne kvôli sebe. Ak sa naše cesty ešte skrížia aj po štúdiu, želám si, aby pred tebou už stála žena, o ktorej sme obaja snívali.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.