Mať aktívny sexuálny život je to najlepšie, čo pre svoju pleť môžeš urobiť! 

1. Tvoja pleť zažiari

Zakaždým, keď so svojim partnerom zaleziete pod perinu, urobíš svojej pleti službu. Sex totiž rozprúdi krvný obeh a tvoja pleť sa okysličí. Takže žiadny bronzer ani rozjasňovač nepotrebuješ, stačí rýchlovka ráno a poobede.

2. Spáliš kalórie

Sex je istá forma cvičenia, ba čo viac, aj bozkávanie sa sem ráta. Rozprúdi ti krv v žilách, vyplaví endorfíny, zrýchli tep a zlepší náladu. Spáliš pri ňom toľko, ako by si spálila pri chôdzi na páse alebo dvíhaní ľahších váh. Minúta bozkávania ťa zbaví presne 12 kalórií.

3. Budeš šťastnejšia

Audry Hepburn povedala „Najšťastnejšie dievčatá sú tie najkrajšie“. A zaručene sa nemýlila. Pravidelný sex pôsobí ako antidepresívum, vyplavujú sa pri ňom hormóny šťastia, ktoré z teba v dlhodobom hľadisku urobia pozitívne naladenú osobu.

4. Pre zdravšie vlasy

Vo všeobecnosti cvičenie dokáže spáliť kalórie a prekrviť pleť, pričom sa ti redukuje akné. Avšak vplyv na vlasy má práve sex. Vďaka estrogénom budú tvoje vlasy krajšie a pevnejšie.

5. Prirodzená lícenka

Orgazmus ti dokáže nahrnúť krv do líc takým spôsobom, že už nikdy viac nebudeš chcieť použiť lícenku, či solárko. A ak náhodou práve nemáš priateľa, doktori odporúčajú pomôcť si ako vieš.

6. Atraktívna vôňa

Čím viac sexu budeš mať, tým viac feromónov sa ti bude vyplavovať. A pri nich sa kadejaký drahý parfum môže skryť do kúta. Práve oni dokážu pritiahnuť opačné pohlavie, pre ktoré budeš neodolateľná.

View this post on Instagram

Friday mood

A post shared by Couple Goals (@couplegoals) on

7. Budeš starnúť pomalšie

Starnutie je prirodzený proces a žiaden drahý krém alebo procedúra ho nedokáže zastaviť. Avšak sex, ten ho dokáže spomaliť. Vďaka nemu sa ti zvýši produkcia kolagénu, ktorý v konečnom dôsledku môže za to, že tvoja pleť bude vyrovnanejšia a pružnejšia.

8. Silnejšie nechty

Pokiaľ máš problém so slabými a lámavými nechtami, vykašli na všetky kúry. Radšej stráv viac času v posteli so svojim chlapom.

9. Rozlúčiš sa s akné

Kto by sa nechcel zobudiť s krajšou pleťou, ako keď šiel spať? Sex toto dokáže! Navyše ušetríš za drahé pleťové vody či krémy a zažiješ pri ňom omnoho viac zábavy.

View this post on Instagram

🤗🤗

A post shared by Couple Goals (@couplegoals) on

10. Plnšie pery

Spolu s prekrvením a zväčšením iných orgánov počas sexu, sa rovnako napumpujú aj tvoje pery. Takže po fakt dobrom milovaní bude tvoja pleť rozžiarená a navyše dosiahneš žiadúci efekt plnších pier.

11. Ploché bruško

Nabalili sa na teba nejaké kilá navyše? Chceš sa ich zbaviť? Jednou z možností (a verím, že veľmi príjemnou) sú posteľné hry. Kortizol je hormón, ktorý sa v tele človeka uvoľňuje počas stresu (okrem iného) a spôsobuje zvýšené ukladanie tukov. Sex má vplyv na tento hormón úplne opačný.

12. Jemnejšia pokožka

Ďalším benefitom sexu je jemnejšia pokožka, ktorá ti vydrží týždne. Počas milovania sa potíš a otvárajú sa ti póry, pričom sa produkuje linolenová mastná kyselina (nájdeš ju aj v olivovom oleji) a práve tá tvoju pleť lubrikuje a zjemňuje.

View this post on Instagram

Rainy mornings

A post shared by Couple Goals (@couplegoals) on

13. Zväčšenie pŕs

Áno, čítaš správne. Aj toto dokáže! Tvoje prsia budú väčšie až o 25 %, pričom výška tvojich bradaviek vie stúpnuť až o polovicu. Kto by potreboval push-upky alebo plastiky, keď to môže mať omnoho prirodzenejšie.

14. Viac spánku

Spánok prináša krásu. To vieme všetci. Na to aby sme vyzerali dobre musíme byť odpočinutí. Žiadne začervenané oči či kruhy pod očami. A čo dokáže indukovať spánok lepšie ako kvalitný sex? Po orgazme tvoje telo vyplavuje oxytocín, ktorí má blahodarné účinky práve na spánok.

15. Lepšie zuby

Dokonca aj tvoje zuby budú vyzerať lepšie. Sex im totiž pomáha bojovať so zubným kazom. Pýtaš sa, ako je to možné? Keď naše telo absorbuje mužské semeno, dostaneme poriadnu dávku zinku, vápnika a iných minerálov, ktoré bojujú proti zubnému kazu a posilňujú ich.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.