Poznám takú ženu. Takú, ktorá je single a dúfa, že raz nájde svojho muža a budú žiť šťastne. Takého, ktorý ju by ju chápal, ktorý by jej bol oporou, ktorý by vedel, ako sa má správať.

No stretla som aj s tým, že silné ženy sú single. A vieš prečo? Pretože odchádzajú odtiaľ, kde sa cítia nechcené. Vedia, kedy majú odísť, aby si zachovali svoju hrdosť. 

Necháp ma zle, možno ty poznáš ženy, ktoré sú silné, statočné a majú úžasných milujúcich partnerov. Ja tiež verím, že také existujú.

Avšak v niektorých prípadoch je lepšie byť šťastná a single ako byť nešťastná a zadaná. 

zdroj: unsplash.com

Silná žena si toho musela veľa prežiť, veľa preplakať a veľa krát sa musela zbierať z dna. Obdivujem také ženy. Tie ženy, ktoré sa nevzdávajú, ktoré idú ďalej za svojím snami, ktoré hrdo kráčajú vpred a ktoré sa neboja čeliť výzvam.

Ale … veď také úžasné ženy nemôžu byť samé! Realita je taká, že veru môžu. Môžu, pretože presne vedia, čo chcú. Sú sebavedomé, vedia akú majú hodnotu, čo si zaslúžia a čo nie, vedia kedy sa majú snažiť a naopak, kedy sa prestať snažiť. 

Ony sa nehrajú na dospelé, ony také sú. Spoločnosť a okolnosti ich prinútili, aby pochopili život (oveľa) skôr, ako ich rovesníčky.

Život ich naučil, ako sa majú zachovať v jednotlivých situáciach, ako majú vystupovať na verejnosti a ako byť ženskou, nežnou, no zároveň psychicky silnou ženou.

Takéto ženy si veľmi ťažko hľadajú mužov. Pretože ony tiež hľadajú skutočných mužov, skutočných hrdinov dnešného sveta. Nehľadajú takých, čo im znova zlomia srdce alebo takých čo im budú dávať na javo to, že tu nie je ich miesto. Hľadajú takého, ktorý by im dal úprimnú lásku.

zdroj: pexels.com

Prosím, ak takú nájdeš, nestrať ju. 

Prosím, ak takú nájdeš, ponúkni jej svoje srdce. 

Prosím, a takú nájdeš, nezlom jej srdce. 

Prosím, ak takú nájdeš, staraj sa o ňu. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.