Máš chuť na drobný spontánny výlet, ale nevieš kam a ako? Môj jednoznačný tip – Taliansko. Kto nezažil to talianske vykrikovanie a gestikulovanie, fakt, že vojdete do kaviarne 3×2 metre, kde sú najprv 4 ľudia a potom 50 a všetci kričia, kto nevidel parkovať smart dvoma rôznymi spôsobmi – po výške aj po šírke – je čas to napraviť!

My sme venovali Taliansku presne víkend (aj to skrátený) takže tempo bolo pomerne rýchle. O 5 ráno sme vyštartovali z Bratislavy, pretože ešte do obeda sme chceli parkovať vo Verone, čo sa nám aj podarilo.

Hotel sme mali zabookovaný cez booking, cena sa hýbe rôzne, náš stál aj poplatkami 90 € pre 2 osoby na jednu noc. Boli sme ubytovaný v SHG Hotel Verona (personál nič moc, raňajky super a steny trocha tenké :-D, budeš počuť to talianske spevavé štebotanie).

#italy #freeday #friday #happy #happydays❤️ #trip #mood #car #sleeping #luggage #soexciteddd

A post shared by Lenka Včelová (@lilybee2024) on

Verona

Mesto Shakespeara a jeho najväčšej romantickej story, ktoré ťa dostane. Nádherné námestia, množstvo kaviarničiek a špecifická atmosféra, ktorú inde nenájdeš. Ak sa spoliehaš na angličtinu, je čas s tým prestať.V menších mestách je úplne zbytočná!

Čo tu nájdeš? Známu arénu, ktorú nájdeš na námestí Piazza Brá (zrovna túto sobotu tam bol koncert a v okolí trhy) množstvo krásnych uličiek, známe módne značky s oslnivými zlatými logami (aj Mekáč tu vyzerá inak ako inde) a obrovské množstvo historických a čarovných miest, ktoré ťa donútia k trápnemu povzdychnutiu nad tou krásou.

#verona #italy #michaelkors #photography #photoshoot

A post shared by Peter Benický (@peterbempi) on

Romantika všade

Samozrejme, ako správny turista nesmieš vynechať Cassa di Julietta s povestným balkónom (mnoho slečien neodolá a zaplatí si vstup, aby sa mohli odfotiť ako správna Julietta) pre tých lenivších ignorantov ako ja, na balkóne vždy nejaká Julia turistická stojí, takže je možné odfotiť si aj ju 😀 (brunetky, blondíny, ryšavky aj si vyberieš).

#casadijuliettaromeo #verona🇮🇹 #italy #shakespeare

A post shared by Peter Benický (@peterbempi) on

Po obligátnej fotke, je čas na obligátny chmat – pravý prsník sochy Julie je vskutku zničený z toľkého, ehm ohmatávania, ale verte mi je to zážitok, vidieť ženy s blaženým a pokorným úsmevom chytať prsník inej ženy, takže určite odporúčam.

#verona #italy #julietta #romeo #shakespeare

A post shared by Peter Benický (@peterbempi) on

Ak nie ste dámy, ešte dostatočne rozcítené, čakajú vás aj ďalšie nástrahy. Stena blízko Juliettinho domu s balkónom je plná hard feelings a odkazov zaľúbencov (na fotke to poriešili vlasy, ale na bunde je v skutočnosti napísané: No hard feelings) žiaľ, moja snaha o iróniu bola zničená (v tej Verone ani ironický byť nemôžete!) Takže napíš odkaz na stenu (alebo nalep papierik, ak veríš tomu svojmu len dočasne) a môžeš ísť ďalej. Ešte ti chýba fotka v srdci a romatikuš časť je za nami!

Milovníčky adrenalínu si môžu prezrieť Arco della Costa stará talianska zvesť hovorí, že tento oblúk s rebrom (veľrybím) padne vtedy, keď pod ním prejde vydatá panna (myslím, že mu hrozí skôr smrť spráchnivením).

Jednoducho musíš vidieť

Okrem toho všetkého si ešte určite pozri Piazza delle Erbe, Casa dei Mercanti, Capitello (tribúna so štyrmi stĺpmi), fontánu s rímskou sochou „veronská madona.“ Samozrejme zastav sa aj na Námestí Piazza dei Signori, pozri si pruhovaný palác Palazzo del Comune, vežu Torre dei Lamberti, či románsky kostol Santa Maria Antica (info o nich nájdeš v každom sprievodcovi).

#piazzadeisignori #dante #verona❤️ #italy🇮🇹 #near #torre #dei #lamberti #happydays #relax #mood #happy

A post shared by LilyBeeTravel (@lilybetravel) on

A samozrejme, nezabudni si dať aperitivo, olivy, paniny a cestoviny!

p.s. pre všetkých, ktorí ovládajú automaty na benzín na mojej úrovni, nepchajte tam 50 € (obzvlášť nie v nedeľu), lebo namiesto benzínu dostanete papierik s bonusom, po ktorý si môžete ísť až keď otvoria a po polhodine vzájomného nechápania s talianskym ujom s ním vymeníte papierik za peniaze, vysúkate hollywodský úsmev, zaševelíte grazie a utekáte tankovať na diaľnicu.

Samozrejme, podobných zážitkov zažiješ ešte viac a hlavne budú tvoje 🙂

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.