Najnovšie štúdie totiž podľa portálu iheartintelligence.com tvrdia, že okrem toho, že budete mať doma chodiaci Google, inteligentná manželka znamená aj isté zdravotné benefity. Napríklad si dlhšie požijete a demencia sa vám bude vyhýbať oblúkom.

Výskumy totiž ukázali, že spolužitie s inteligentnou manželkou vám zabezpečí dlhší život a zabráni nástupu demencie. Profesor na dôchodku z univerzity v Aberdeene, Lawrence Whalley, sa počas svojej kariéry venoval štúdiu mentálneho zdravia a viedol diskusiu s názvom Dementia: How Can We Protect Ourselves? (v preklade Demencia: Ako sa pred ňou môžeme ochrániť?).

Práve počas tejto diskusie sa Whalley vyjadril: „Vec, ktorá sa nikdy chlapcom nehovorí, avšak mala by sa, je, čo majú robiť, ak chcú žiť dlhšie. A to oženiť sa s múdrou ženou. Neexistuje nič, čo by demencii zabránilo účinnejšie, než inteligencia.“

zdroj: unsplash.com

Vedci z univerzity v Aberdeene vykonali výskum, v ktorom skúmali zdravotný stav identických dvojčiat. Zistili, že mať inteligentnú manželku je dôležitým faktorom v ochrane proti degeneratívnym ochoreniam, ako je napríklad spomínaná demencia. Výsledky tiež hovoria, že muži, ktorí sa rozhodli, že sa oženia s inteligentnou ženou, žili dlhší a šťastnejší život a hrozilo im nižšie riziko, že budú trpieť Alzheimerovou chorobou, či demenciou.

Minulé výskumy ukázali, že efektívnym prostriedkom v boji proti Alzheimerovej chorobe a demencii sú rôzne hádanky, skladačky a hlavolamy, ktoré stimulujú mozog. Vedcom preto prišlo logické, že ak má muž inteligentnú manželku, ktorá ho do aktivít stimulujúcich mozog zapája, bude to mať podobný pozitívny efekt.

zdroj: pexels.com

Vedcov dokonca šokovalo, že niektorí muži, ktorí mali inteligentné manželky, po fyzickej stránke síce vykazovali príznaky demencie, netrpeli však žiadnymi symptómami tohto ochorenia. V skutočnosti boli odhodlaní udržať si rozumovú kapacitu a byť tak aj naďalej plne funkční.

Avšak, presvedčiť tak mužov, ako aj ženy, že ženský rozum znamená viac, než jej krása, môže byť pomerne náročné. Práve touto témou sa dlho zaoberali feministky po celom svete a s fenoménom, kedy krása prevažuje nad rozumom, sa stretávame každý deň.

Je však nutné podotknúť, že dievčatá, ktoré boli vychovávané tak, aby boli na svoju inteligenciu hrdé, sa v dospelosti stávajú silnejšími a nezávislejšími ženami. A muži, ktorí sú ochotní akceptovať toto nastavenie mysle, vytvárajú pre svoje manželky a dcéry oveľa priateľskejšie a podporujúcejšie prostredie.

zdroj: unsplash.com

Aj keď štúdia sa zameriavala konkrétne na fakt, že muži, ktorí si vyberajú inteligentné manželky, žijú dlhšie, je dôležité, aby celá spoločnosť chápala, že tak u mužov, ako aj u žien, má inteligencia mimoriadne veľa výhod, a to nie len zdravotných.

zdroj: iheartintelligence.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.