Spoznáme niekoho a začneme sa s ním stretávať. Postupne si medzi sebou vytvárame vzťah, cítime sa spolu čím ďalej tým viac v pohode a začíname vyhľadávať spoločnosť toho druhého. Postupom času sa v nás kumulujú pocity, ktoré pomaly ale určite vedú k tomu aby sme sa „vyslovili“.

Až nadíde chvíľa, kedy to už nevydržíme a vyjadríme to, čo sa v nás poslednú dobu odohrávalo. Ľúbim ťa, je veta, ktorá dokáže vo vzťahu prelomiť ľady a tak ho určitým spôsobom zmeniť. Toto sú 4 veci, ktoré sa nezvratne zmenia po tom, čo si ju vzájomne vyslovíte.

 

  1. Tvoje očakávania sa pravdepodobne zvýšia.

Byť zamilovaná je jedným z najkrajších pocitov vôbec. No skôr než sa to rozhodneš oznámiť svojmu partnerovi by si si mala byť na 100% istá, že to tak cítiš. Prichádza s ním totiž istá zodpovednosť, ktorá sa odzrkadlí v očakávaniach toho druhého.

 

  1. Budete prepojenejší ako kedykoľvek predtým

Bezprostredne po tom, čo padnete do vzťahu, v ktorom už láska nie je žiadnym tajomstvom sa budete snažiť spolu stráviť každú voľnú chvíľu. Už si neurobíš plány na víkend bez toho, aby si sa najprv porozprávala so svojím priateľom. A ak aj náhodou nebudete v danú chvíľu spolu, určite ti budú v hlave víriť myšlienky len a len na neho.

 

  1. Prestaneš skrývať svoje chyby

Už sa nemusíš snažiť byť 24/7 dokonalá. Ak prídeš na to, že vaše pocity zamilovanosti sú vzájomné, nadobudneš určitý pocit sebavedomia, ktoré ti dovolí odhaliť niektoré z tvojich chýb. Vaše spoznávanie sa nadobudne úplne iný rozmer a ty si uvedomíš, že tvoje chyby vôbec nemusia byť také zlé, ako sa  ti na prvý pohľad mlžu zdať.

 

  1. Budete pre seba prioritou

Po tom čo sa ti podarilo vyriešiť otázku, ako to asi s tebou myslí a čo k tebe vlastne cíti sa váš vzťah posunie na úplne iný level. Obaja sa budete snažiť dokázať si, že vám na tom druhom skutočne záleží a odzrkadlí sa to aj na vašich životoch. Razom vymeníte piatky, ktoré ste normálne trávili v kruhu svojich priateľov niekde za barom, za príjemné posedenie v reštaurácii, v kine, či len tak v pohodlí domova.

Vyslovenie toľko očakávanej vety je vo vzťahu jednoznačne chvíľka, ktorú treba osláviť. No spolu s tým prichádza na rad aj nová zodpovednosť za pocity a život toho druhého. Preto sa nie je kam ponáhľať a netreba to brať na ľahkú váhu. Ak cítiš, že ho ľúbiš povedz mu to, no nikdy to nehovor bez toho, aby si to skutočne tak aj cítila.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.