Photo by Ryan Moreno on Unsplash.com

Každé obdobie života nás niečomu novému učí a život sa jednoducho nepýta. Čo sa však stane po dovŕšení tvojej dvadsiatky a čomu novému ťa naučí?

Daj seba na prvé miesto

A nie, nie je to sebecké. Dosť už bolo neustáleho ponižovania sa a prispôsobovania sa. Je čas myslieť na to, čo chceš ty.

Zbaľ si veci a vycestuj!

Kedy budeš mať čas cestovať a zažívať dobrodružstvá, ak nie teraz? Využi svoje študentské možnosti a choď si plniť sny. Či už chceš pracovať, plávať v koralovom útese alebo ísť pozrieť nadpis Hollywood, smelo do toho!

Ži aspoň istý čas v zahraničí

Každý skutočný cestovateľ by si mal aspoň na istý čas vyskúšať život v zahraničí. Či už si vyberieš stáž, Erasmus alebo prácu, je dobré získať nové skúsenosti, spoznať nových ľudí a nové kultúry.

zdroj: Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash.com

„Váš čas je obmedzený, tak ním neplytvajte tak, že budete žiť život niekoho iného. Nenechajte sa vlákať do pasce dogmy – teda žiť na základe výsledkov myslenia iných ľudí. Nedovoľte, aby hluk cudzích názorov utopil váš vlastný vnútorný hlas. A čo je najdôležitejšie, majte odvahu ísť za svojim vlastným srdcom a intuíciou. Tie už akosi samé vedia, čím sa naozaj chcete stať. Všetko ostatné je druhoradé.” – Steve Jobs

 

Tvoje priateľstvá nemusia trvať večne

Čím skôr sa s tým zmieriš, tým to bude lepšie pre teba. Po dvadsiatke už začneš vnímať, že je úplne v poriadku, ak niekto odíde z tvojho života a taktiež si uvedomíš, že niektoré priateľstvá skrátka nebudú trvať večne. Zostanú pri tebe len skutoční priatelia, s ktorými sa možno nebudeš vídať tak často, no o to to bude vzácnejšie.

Láska je proste láska

Po dvadsiatke začíname zisťovať, že ten chalan je síce fešný, ale to je tak všetko a ty sa z peknej misky nenaješ. Lásku zrazu začínaš vnímať ako niečo naozaj reálne a perspektívne do budúcna, bez čoho si nevieš predstaviť život. Avšak to hľadanie Pána Dokonalého bude niekedy problém.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife