Každá z nás sa to pýta.

„Prečo si neviem nikoho nájsť?“

„Čo je na mne tak zlé, že ma nik nechce?“

Poviem ti narovinu: Nič na tebe nie je zlé. Že si chceš občas spraviť večer len pre seba? Že niekedy si zapáliš cigaretu? Že miluješ oblečenie alebo knihy? To je zlé? Som názoru, že človek by mal naozaj chápať svoje neduhy. Mal by mať čas na seba a na svoje potreby. Hlavne by sa nemal hneď oddávať druhým ľuďom a žiť iba pre nich.

Je normálne, že ak máš priateľa, mala by si venovať svoju pozornosť jemu, avšak nie celé tvoje bytie. Nie je možno i v tom problém? Veľakrát sa stane, že sa dvaja rozídu pre rozdiely vo vnímaní vzťahu, kedy jeden nevie bez toho druhého ani ráno vstať a ten druhý si popri vzťahu plní sny, žije i s inými ľuďmi a snaží sa niečo dosiahnuť.

Možno je práve problém tam, že chceš žiť, stále sa chceš rozvíjať či už s frajerom alebo bez neho. Chceš byť jednoducho stále nezávislá ženská. To je problém mnohých z nás. Dnešná emancipácia žien je skvelý pokrok, no občas to ničí vzťahy. Poslednú dobu u mojich známych počúvam to, ako kamaráta opustila frajerka, pretože chce byť sama a plniť si sny.

Hlavne prosím, nebuď smutná. Nie je nič horšie ako žena, ktorá narieka, že nikoho nemá. Ide na najbližšiu párty, opije sa alebo sa dokonca pretvaruje, že je opitá, zbalí pár mužov, ktorým dá jazyk do hrdla a krásny večer je za nami. Prosím, tvoja hodnota je oveľa vyššia ako toto. Nie si zlá, nie si ani hlúpa a nesnažíš sa chalana dostať pod papuču či dokonca ho vyžmýkať z peňazí. Ja viem, dnes je v móde byť „zabezpečenou ženou“, ale pre mňa to stále budú chuderky, ktoré sú proste zlatokopky a hotovo.

Obdivujem ťa, že neskáčeš z jedného vzťahu do druhého, že sa nesnažíš za každú cenu niekoho zbaliť, že si sama sebou v pyžame a s knihou v ruke, že nevidíš chlapov ako stredobod vesmíru a nesnažíš sa byť neustále s niekým vo vzťahu.

Vážim si ťa za to, že vieš, že na toho pravého si treba počkať a zatiaľ nepremárniš svoj čas pre seba samú. Že budeš milovať celým srdcom jeho alebo i seba. Že nevyplakávaš do vankúša, že sa cítiš sama.

Prosím, neobviňuj sa a nehľadaj na sebe chyby. Samozrejme, priznaj si ich, popracuj na nich, ale nesnaž sa za každú cenu zmeniť. Možno sú chyby, ktoré treba napraviť, aby si žila v plnohodnotnom vzťahu. Snaž sa pochopiť svoje pravé ja a uvedomuj si, čo môže do budúcna pomôcť tvojmu vzťahu. V podstate sa naň pripravíš tvojimi terajšími skúsenosťami, zmýšľaním a tým, čo práve teraz prežívaš. Nerozmýšľaj nad tým, či si krásna, či sa pekne obliekaš, či sa dostatočne maľuješ. Buď v tom a vyzeraj tak, ako sa cítiš dobre, v tom, čo odhaľuje tvoju jemnú krásu. Preto si aj zaslúžiš niekoho, kto bude vedieť, že si úžasná žena!

On príde. Ver mi.

A bude skvelý!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.