Som späť! V perfektnej nálade na ďalší článok z nikdy nekončiacej a navždy preberanej témy: vzťahy. Na úvod napíšem môj obľúbený výrok od neznámeho autora: „Život ma naučil jedno. Sú na svete rôzni ľudia. Tí, pre ktorých ste domovom, aj takí, pre ktorých ste cestou k tomu domovu.“

Myslím si, že veľa z vás, ktoré si to teraz čítajú, majú pubertálne mrnčanie za sebou. Na toho fešáka, ktorý vás nechcel a pri ktorom ste si obľúbili pesničky od Bryana Adamsa alebo od iných „vyrevovačov“, ste už aj tak dávno zabudli. Teraz je asi s nejakou, alebo možno sa len stále hľadá, avšak aj tak „by ste si oňho teraz ani bicykel neopreli“, ako sa ľudovo hovorí.

Každá z nás prežila to sladké „vytriezvenie“, kedy sme jedného dňa pochopili, že ten náš drahý nie je pupok sveta, že na svete je kopu mužov, normálnejších, vyspelejších, múdrejších a hlavne takých, ktorí nás nebudú psychicky „týrať“ a my nebudeme kvôli nim plakávať po nociach do vankúša. Avšak tá cesta bola dlhá. Úmorná, možno aj slizká, ale poučná. Po tejto náročnej ceste si začíname uvedomovať, že ten hlupák bol vlastne to najlepšie, čo sa nám mohlo stať, pretože v momente, ako prestaneme naháňať tú nesprávnu osobu, tá správna nás dobehne.

zdroj: unsplash.com

Áno, opäť to znie ako klišé a ja sa vlastne opakujem v každom článku, že tie „klišé“ veci majú niečo do seba. Môžeš mi začať oponovať tým, že nikto ťa nedobehol, že si zostala sama. Že aj tak to bola len dlhá a úmorná cesta, kde si stratila samú seba, oplakala si sa, preklínala jeho aj všetkých, čo ťa od neho neodhovorili skôr. Och, aký je ten život ironický, všakže?

„Pomaly sa učím, že niektorí ľudia pre mňa nie sú dobrí, bez ohľadu na to, ako veľmi ich mám rada. Zaslúžim si niekoho, kto je milý a láskavý, pretože moja duša je už unavená. A uvedomenie, že si zaslúžim niečo lepšie, je prvým krokom.“

Čo tak ponaháňať svoje sny a vízie do budúcna?

Čo tak ponaháňať samú seba v tom, čo chceš robiť a popracovať na sebe samej?

Čo tak ponaháňať svoje myšlienky a uviesť ich na správnu mieru?

zdroj: Photo by Pablo Merchán Montes on Unsplash.com

Ďalšie klišé, ktoré napíšem, znie veľmi jednoducho: nemôžeš mať všetko naraz alebo na to správne sa oplatí čakať. Ešte prosím nezatváraj tento článok. Viem, že si možno znechutená a len krútiš hlavou nad tým, čo som si pre teba vymyslela tentokrát. No na záver dodám len jedno:drahá, všetko príde v správny čas. Správna osoba ťa dobehne, keď na to budeš pripravená. Práve vtedy príde, keď nebudeš už nikoho naháňať a keď budeš vedieť, že je ten správny čas. Lásku nenaplánuješ. A to je na nej také krásne spontánne.

Či si si pri tomto článku predstavovala nejakého muža alebo inú osobu, ktorá nie je spojená s láskou, pamätaj si jedno: nenaháňajme ľudí, ktorí nás ničia. Ktorí si s nami robia, čo chcú, ktorí si nevážia našu hodnotu. Prestaňme ich naháňať, pretože len vtedy nás môžu dobehnúť tie správne osoby. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.