Ak znova uvidím nejaký „vo vzťahu“ status na facebooku, asi začnem kričať. Neviem, či to zažívam iba ja, ale všetci z môjho okolia akoby boli zasiahnutý amorovým šípom lásky. Niekedy sa cítim ako piate kolo na voze, ale viem, že skôr ako skončím v nejakom vzťahu, chcem stihnúť ešte veľa vecí.

Takmer všetky sociálne siete nám tvrdia, že ženy začínajú snívať o svadbe približne keď majú päť rokov. O tom, aké budú mať šaty, ako budú kráčať uličkou k svojej láske. Tak to určite nebol môj prípad. Ja som bola zaneprázdnená hrami s chalanmi a tým, ako vysvetlím mame, že mám znova dieru na kolene.

Áno, ak sú všetci tvoji kamaráti zadaní, nie je to nič moc. Ale kým budeš čakať na svojho princa na bielom koni, dám ti jednu radu.

zdroj: unsplash.com

Nerob nič, na čo nie si pripravená. Choď a objavuj svet. Zisti, kto si, aby si o to už nikdy neprišla.

Toto bolo presne to, čo som ja potrebovala počuť. Je jednoduché skončiť v nejakom vzťahu, ale ťažšie je nájsť samú seba a užívať si to. A to je presne to, čo chcem dosiahnuť predtým, ako s niekým ostanem po zvyšok života.

Mladosť má svoje plusy aj mínusy. Zisťuješ kto si a čo v živote chceš. Je to fajn. Je fajn robiť chyby a hľadať samú seba. A preto skús prijať fakt, že si nezadaná a byť šťastná.

Zatiaľ sa nechcem usadiť. Nechcem si nájsť serióznu prácu a trvalý vzťah. To čo chcem je objavovať svet. Zisťovať v čom som dobrá a v čom nie. Spoznávať ľudí a byť šťastná. Robiť iných ľudí šťastnými.

A keď ma to prestane baviť a konečne zistím kto vlastne som, tak vtedy áno. Vtedy budem pripravená povedať áno tomu, kto si na mňa počká.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.