Takéto myšlienky prichádzajú na myseľ podľa portálu thoughtcatalog iba tomu, kto nie je v skutočnosti zamilovaný.

Mnohí z nás sa často ocitnú vo vzťahu. A to je všetko. Bodka. Tomu vzťahu chýba vášeň, chýba plameň, chýba tá energia, ktorá by ho hnala. A prečo? No, možno preto, že hoc tú osobu máte celkom radi, nemilujete ju. A ťažké je predstierať lásku, ak raz chýba. Možno sa snažíte samých seba presviedčať o opaku a hovoríte si, že je to len chvíľková kríza a o pár dní to prejde. Ale vedzte, že ak máte týchto osem myšlienok, dá sa povedať, že nie ste skutočne zamilovaní.

#1 „Nechcem pridávať naše spoločné fotografie na sociálne siete.“

Keďže žijeme v modernej dobe, v dobe sociálnych médii, nie je žiadnym prekvapením, že prvý bod sa bude týkať práve toho. Môžete si myslieť, že to znie akokoľvek banálne, no stačí sa trochu viac zamyslieť a aj sami prídete na to, že je to nekonečná pravda. Ľudia, ktorí sú spolu, pridávajú na sociálne siete spoločné fotografie. Niektorí častejšie než iní, ale to je už o inom. Takže, porozmýšľajte sami nad odpoveďou na otázku, prečo sa zdráhate pridať hocijakú fotografiu vás dvoch…

#2 „Nemáme nič spoločné.“

Aj keď je väčšina partnerov úplne rozdielnych, aspoň niektoré spoločné záľuby alebo aktivity sa medzi nimi musia nájsť – aby vzťah vydržal, a vydržal dlho. Pretože jedného dňa sa zobudíte a budete chcieť urobiť niečo, čo milujete, ale váš partner to nenávidí, a tak to nakoniec neurobíte. Keď sa to stane prvýkrát, môžete to nazvať kompromisom. Ale ak sa to bude opakovať celé mesiace a či roky, ešte stále je to iba kompromis?

zdroj: Photo by Becca Tapert from Unsplash

#3 „Toto mu/jej len tak neprejde!“

Vaša drahá polovička niečo pokašle a vy sa už nemôžete dočkať, až mu/jej to dáte poriadne vyžrať. Budete sa cítiť ako na koni a pri každej možnej situácii si dáte záležať, aby ste to tomu druhému vyhodili na oči. Ale, pravda je taká, že nemôžete milovať niekoho, komu nedokážete odpustiť. Chyby sa stávajú a nikto z nás nie je dokonalý.

#4 „Bože, úplne nenávidím, keď robí toto…“

Každý má svoje nedostatky a každému z nás na iných niečo vadí. Ale láska znamená, že budete znášať aj všetky tieto nedokonalosti.

#5 „Nemôžem prestať premýšľať nad tým, čo teraz asi tak robí.“

Je naozaj milé, ak máte o svoju polovičku starosť alebo ju zbožňujete natoľko, že každá myšlienka z vášho dňa sa týka jej. Čo však už prestáva byť milé je, ak ju začnete doslova prenasledovať na každom kroku a robiť výsluch ako na polícii.

zdroj: Photo by Joanna Nix on Unsplash.com

#6 „Nechcem, aby sa o ňom/jej dozvedeli moji rodičia.“

Jedným zo základných krokov, ako dať vzťahu nejakú tú vážnosť, je zoznámiť partnera so svojimi rodičmi. Ak to však nechcete urobiť a naozaj nechcete, aby vašu drahú polovičku spoznala aj vaša rodina, možno by ste mali nad celým vaším vzťahom porozmýšľať.

#7 „Moji priatelia ho/ju určite budú nenávidieť.“

Rovnako tak, ako je logické, že predstavíte vášho partnera/partnerku svojej rodine, očakáva sa, že ju predstavíte aj svojim priateľom a uvediete sa tak do spoločnosti ako pár. Ale opäť, ak máte pochybnosti a nechcete to urobiť, ak už teraz viete, že vaši priatelia ho/ju budú nenávidieť, určite by ste sa mali nad tým všetkým zamyslieť.

#8 „Náš vzťah je celkom v pohode… teraz….“

Nevravím, že musíte mať premyslené, kde budete mať svadbu, koľko budete mať detí a akú farbu bude mať váš koberec v kuchyni, ale ak si už teraz neviete predstaviť budúcnosť s danou osobou, myslíte, že o pár rokov to bude iné?

zdroj: thoughtcatalog

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.