Najlepšie kamarátky

Nájsť si priateľku, o ktorej môžeš povedať, že je tá naj, i keď ste občas úplne rozdielne, je veľké šťastie. Roky a všetky situácie, ktoré počas nich zažijete, či už budú veselé alebo smutné, vaše kamarátstvo poriadne preveria. A tiež prídete na to, že existuje zopár pravidiel, ktoré ako najlepšie kamarátky nikdy neporušíte.

Pretože, ak ste skutočné kamošky, dobre viete, že aj na nich stojí váš vzťah. Môžeš s tou svojou potvrdiť, že týchto 7 vecí je pre vás svätých?

Toto robia iba najlepšie kamarátky

1. Nikdy o sebe nehovoria, ak nie sú spolu

Ohováranie nemá u vás miesto, to by z vás robilo falošnú dvojku, no na mysli máme aj iné formy debát, pri ktorých nie ste obe prítomné. Jednoducho, ak nie je kamoška vedľa teba, nebudeš o nej hovoriť iným nič – či už by to malo byť niečo dobré alebo zlé.

Rešpektujete fakt, že veci, ktoré si hovoríte, a o ktorých viete, sú iba medzi vami a každá jedna má právo rozhodnúť, čo pustí aj medzi iných ľudí. Ak sa ťa niekto na tú tvoju opýta, radšej zahráš odpoveď do out-u, nech sa viac nestará.

2. Chlap, ktorý sa páči jednej, je pre druhú tabu

Nikdy si neprebrať nápadníka, nezaľúbiť sa do chlapa, o ktorého prejavila skôr záujem tá druhá, a už vôbec nie, začať si niečo s bývalým partnerom svojej kamošky. Chlap nikdy nesmie rozdeliť priateľstvo. Ako sa hovorí, dobrým základom priateľstva by teda mal byť odlišný vkus na mužov.

3. Zastanú sa jedna druhej v každej situácii

Ak sa dostanete do situácie, kedy sa jedna dostane do konfliktu či problému, tá druhá jej kryje chrbát. Vždy sa musíte navzájom zastávať, aj keby ste mali kvôli tomu klamať. I vtedy, ak by ste si mali vyhrnúť rukávy a niekomu zadeliť facku. I keď sme proti násiliu, nikto nemôže urážať naše bff, však?

4. Nikdy nezverejnia fotografie a videá z párty

Aj keď máte v telefóne stovky fotografií a videí, na ktorých sa často zabávate, nikdy si nedovolíte ich zverejniť alebo poslať niekomu inému. Ranné selfíčka, fotky zo skúšobných kabínok, videá z osláv, kde ste mali trochu viac ginu, … to všetko je len váš archív.

5. Úprimnosť je vždy na prvom mieste

Či už ide o vážnu vec alebo banalitu, nikdy si nehovoríte milosrdné lži, ktoré by tej druhej v konečnom dôsledku mohli iba ublížiť. Ak v tých šatách, ktoré si chce vziať na rande vyzerá zle, jednoducho jej to povieš, veď chceš, aby jej večer vyšiel.

No aj keď zistíš, že ju partner podvádza, neostaneš ticho. Nikto predsa nebude tvojej spriaznenej duši lámať srdce. Nech sa deje čokoľvek, tajnosti v sebe nedržíte.

6. Čas iba pre seba musí byť!

Nezáleží na tom, či sa potrebujete vidieť každý deň, raz za týždeň, či stíhate stretko len raz za mesiac. Váš čas je pre vás vzácny a pravidelne to dodržiavate. Len vy dve. Žiadne ťahanie frajera na kávu alebo rušenie na poslednú chvíľu. Ste to len vy – najlepšie kamarátky.

7. Jej rodina, je tvoja rodina

Hovorí sa, že ak ste najlepšie kamarátky viac ako 7 rokov, potom ste už rodinou. No zároveň aj tie vaše biologické by vám mali byť blízke. Poznáte všetkých členov z tej druhej strany a beriete ich ako za svojich. Pomáhate si navzájom, navštevujete sa, podporujete sa.

S priateľkou si do života berieš aj jej rodinu, ktorá sa stane súčasťou tej tvojej.

Ak máš takúto kamošku aj ty, možno rozmýšľaš, ako vaše priateľstvo osláviť. Krásnou ozdobou pre vás môže byť tetovanie. V našom staršom článku nájdeš tipy na tie najkrajšie symbolické tetovania pre sestry, ale aj najlepšie kamošky.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife