Trvalo to už roky. Odmalička som si nerozumela tak dobre s dievčatami. Nie, že by som nemala kamarátky, ale nemala som niekoho, komu som sa dokázala otvoriť ako pravej kamarátke a zdôveriť sa jej s tými „babskými záležitosťami“.

Vždy som mala viac kamarátov než kamarátiek a ostatné dievčatá mi pripadali zvláštne, nerozumeli mi a nezhodovali sme sa na rovnakých názoroch.

pexels.com

Všade som spoznávala nových ľudí, nových priateľov, nových známych. V práci, v škole, v okolí. Na vysokej škole sa nič nezmenilo, vždy tu boli pre mňa moji kamaráti opačného pohlavia a im som sa zdôverovala. Nebola to tá pravá najlepšia priateľka, ale chalani. Keď som začala viac spoznávať teba, zisťovala som, že si mi veľmi podobná. Stále sme spolu držali. Začalo to školskými vecami a neskôr, keď som bola na dne a potrebovala pravú ženskú kamarátsku pomoc, zdôverila som sa tebe. Začali sme riešiť súkromie a ja som mala dojem, že mi rozumieš stále viac a viac.

Dnes si ako moja pravá ruka a pri problémoch sa obraciam na teba. Prešli sme si podobnými problémami a viem, že ma naozaj pochopíš a nebudeš sa len tak tváriť. Vieš ma utešiť, ale aj mi dohovoriť, čo je správne a ako by to bolo lepšie. Niekedy je to zložité prijať a poučiť sa, keďže sme obidve tvrdohlavé baranky, ale aj v tomto sa chápeme. Povahy máme takmer rovnaké a aj keď sa snažíme jedna druhej dať rady, rozhodneme sa po tom svojom, i keď to nie je vždy to správne. Ale my to vieme.

Pre našich chlapov by sme zniesli aj modré z neba, aj keď občas z nich nie sme nadšené a trápia nás. No my ich aj tak zbožňujeme a vrátime sa k nim. Snažíme sa pred inými chovať dospelo, ale spolu si vieme poplakať a ponadávať na to, čo nás trápi. V škole by sme rady vynikali, ale veď to E-čko zo skúšky vieme prijať s obrovskou radosťou.

Snažíme sa byť fit a chudnúť, aby sme predsa vyzerali skvelo, ale neodmietneme hot-dog z Lidlu. Nepijeme, nefajčíme…len tak príležitostne. Sme slušné, ale sem-tam nejaká nadávka vypadne z úst predsa každému. Nie sme dokonalé, ale spolu vieme poriešiť každého, čo vstúpi do miestnosti. Máme veľké plány, ale málokedy ich dokážeme uskutočniť, ale veď…raz určite! Vieme sa spolu zo srdca zasmiať a to je to najdôležitejšie.

Som veľmi šťastná, že som našla svoju pravú kamarátku. Kamarátku, ktorá mi skutočne rozumie a nesúdi ma za moje zlé, tvrdohlavé rozhodnutia, pretože je rovnaká ako ja. Ďakujem za teba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.