Možno si povieš, že je to hlúpa, otrepaná fráza, ktorou sa dnes nikto neriadi. Ani muži, ani ženy. Táto veta sa objavila v liste, ktorý napísal Charlie Chaplin svojej dcére Geraldine pred mnohými rokmi. Avšak, myslím si, že je stále aktuálna aj pre nás. Nechcem sa tu rozprávať o hlúpostiach, ktoré sme urobili a o diskotékach, ktoré sme zažili. Sme mladí, spontánni, hlúpi. To nechajme v zákutiach našej temnej duše.

Poďme sa však rozprávať o tom, ako je to v dni, v ktoré tráviš čas ako obyčajne a v ktorých stretneš niekoho, kto ti ich robí krajšími. On. Každá máme svojho „on“, ktorý sa zjaví/zjavil, keď ho nik nečakal. Omámené sa znášame nad zemou, najradšej by sme pobozkali pôdu, po ktorej chodí a vykričali celému svetu, aké sme len šťastné.

Neskôr možno za pár dní, či týždňov prišlo vytriezvenie. Nie v podobe, akej by si očakávala. Tvoj „On“ sa nezmenil na hrdého muža, s ktorým budeš platiť účty a kráčať všednou realitou. Tvoj „On“ jednoducho ukázal svoje pravé ja, ktoré jasne netúžilo po tvojej milej duši a úprimnom srdiečku. Zrazu si nevedela, čo robiť. Ako poradiť v takejto situácii? Jednoducho nebyť hlúpa a zostať sama sebou. Aké jednoduché, však?

zdroj: unsplash.com

Ale nie. Teraz úprimne.  Chaplin frázu:,,Tvoje nahé telo by malo patriť len tomu, kto sa zamiluje do tvojej nahej duše.“ nenapísal len tak. Nešlo mu o prvotné ochránenie dcéry. Išlo mu o zachovanie si jej podstaty a hodnoty. Môžeš krútiť hlavou koľko len chceš, ale nestalo sa ti niekedy, že sa niekto, od ktorého si čakala, že bude tvojim pánom „navždy“, zaujímal viac o tvoje nahé telo, ako o tvoju nahú dušu? Ale teraz ruku na srdce, myslím si, že väčšine. Necítili ste sa vtedy lacno a sklamane, alebo to len ja mám v okolí ženské, ktoré to zamrzí?

 

Môžme sa hrať na nedostupné koľko len chceme, môžme byť „bad bitch“, ale aj tak každá chceme úprimnú lásku, ktorá sa zamiluje najskôr do našej nahej duše, a až potom do nahého tela. Možno by sme vlastne aj my niekedy chceli, aby nám toto niekto povedal a tým nás ubezpečil, že stále na tomto svete nájdeme kúsok nehy a lásky.

Tak moja, hovorím ti: Tvoje nahé telo by malo patriť len tomu, kto sa zamiluje do tvojej nahej duše.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.