Tento článok je určený pre osoby staršie ako 18 rokov, môže obsahovať sex, nahotu a iný nevhodný obsah pre neplnoletých.


Späť na hlavnú stránku

Moderná doba so sebou prináša aj nové trendy v sexe. Do spálne si páry častejšie vpúšťajú aj ďalšieho človeka, nebránia sa ani robotom s umelou inteligenciou či rôznym erotickým pomôckam. Vzťahový poradca Karel Chába tvrdí, že by sme nemali zo sexu robiť zbytočnú vedu, no na druhej strane zastáva názor, že je povolené všetko, čo sa páči obom partnerom. Myslíš, že sa ti niečo z tohto bude páčiť? 

Otvorené vzťahy

Dnešná doba praje rôznym druhom vzťahov, vrátane tých, kde je počet partnerov vyšší ako jeden. Čoraz viac párov víta do svojich spálni ďalšieho spoločníka na strávenie pekného večera. Avšak to neznamená, že by sa zaľúbená dvojica mala po príjemnej noci rozdeliť. Miesto striktných pravidiel sú páry viac priklonené k otvorenosti, a to vo všetkých formách. Trendy sa stávajú otvorené vzťahy, polyamorné páry a „trojka“.

Sexuálny darček

Zistilo sa, že ženy sa stávajú viac štedré pri kúpe darčekov pre svoje kamarátky. A to nie hocijakých darčekov, ale tých pre vlastné potešenie. Hanba a ostych idú pri nakupovaní erotických pomôcok bokom. Ženám čoraz viac záleží na ich uspokojení a rovnako tak aj na šťastí ich single kamarátok.

Ak sa narodeniny tvojej kamošky blížia a ty ešte stále nemáš pre ňu žiaden darček, neboj sa navštíviť obchod s intímnymi pomôckami. Alebo si netradičný darček môžeš zaobstarať ty a urobiť z neho na jeden večer spoločníka v spoločnej posteli s tvojim partnerom.

Sex bábiky

Ak si pri sex bábikách predstavíš nafukovaciu „Anču“, tak ťa hneď vyvedieme z omylu. Hoci sa bábiky pre dospelých podobajú na ich nafukovacie predchodkyne, funkciami sú už úplne niekde inde. Novodobé umelohmotné partnerky (aj partneri) sú zo silikónu s dokonalými ľudskými črtami. Umelé telo ponúka takmer identický pocit „súžitia“ s partnerom.

Umelá inteligencia

V roku 2019 sa rodia prvé počiatky revolúcie umelej inteligencie, ktorá sa môže pretaviť aj do nášho sexuálneho života. Partneri s umelou inteligenciou sa budú vedieť prispôsobiť ľudskému telu (napr. sledujú tvoje dýchanie, srdcovú frekvenciu, atď.). Sexuálna bábika sa tým pádom naučí, čo má človek rád a tomu prispôsobí aj svoje odpovede. Ak partner s umelou inteligenciou zistí, že sa ti páči, keď hovorí vulgárne, tak sa jeho algoritmy v priebehu času upravia a neskôr ti bude hovoriť škaredo už automaticky.

Hračky pre mužov

Muži začali siahať po sexuálnych hračkách rovnako intenzívne ako ženy. S rozdielom, že oni si ich kupujú pre vlastné potešenie, nie pre potešenie svojej polovičky. Prispôsobil sa tomu aj erotický trh, ktorý v súčasnosti ponúka širokú škálu zaujímavých produktov aj pre mužov. Možno aj tvoj partner túži po spestrení intímnych chvíľ, čo tak mu niečo navrhnúť?

Zvuková stimulácia

V súčasnej dobe nájdete v špeciálnych obchodoch vibrátory od výmyslu sveta. Avšak, výrobcovia začínajú byť celkom zúfalí. Dochádzajú im nápady na to, ako zlepšiť technické vybavenie sexuálnych hračiek, a tak sa zamerali na iný rozmer – zvukové vlny. Tvrdia, že takéto hračky budú prinášať úplne nový druh pocitu potešenia.

Ak sa ti predsa len niečo z novodobých trendoch v sexualite zapáčilo a chcela by si niečo skúsiť, treba si dávať na niekoľko vecí pozor. Karel Chába odporúča, aby sme sa vždy o všetkom s partnerom úprimne porozprávali. Takisto tvrdí, že ak trpí naša polovička nejakou netypickou sexuálnou potrebou, netreba ho za to odcudzovať. Naopak, mali by sme ho vypočuť a rešpektovať.

„Základ úspešného experimentovania v sexe je, o všetkom sa vopred s partnerom porozprávať. Treba si vysvetliť, čo je ešte v norme a čo už cez čiaru. Rovnako je dôležité, aby sme sa s polovičkou podelili o náš strach z nového neznámeho. Jedine tak sa budeme vedieť k celej situácii lepšie postaviť. Ak budeme pred sebou niečo tajiť pravdepodobne môžeme očakávať nepríjemné následky,“ dodáva na záver Karel Chába.

 

Zdroj: thesun.co.uk / Rebecca Flood 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.