Mnoho žien trápia rýchlo sa mastiace vlasy. Vplýva na ne nielen genetika, ale aj vonkajšie faktory. Tento problém prináša so sebou častokrát nepríjemný pocit v spoločnosti, no všetko sa dá riešiť. Prečítaj si 5 tipov, vďaka ktorým môžeš tento problém redukovať.

1. Zmena stravy

Rovnako ako pri pleti a zdraví, aj na vlasy pôsobí strava. Vynechaj jedlá plné soli, cukru, či tukov. Zdravá a čerstvá strava sa odrazí na tvojom celkovom výzore. Vhodné sú potraviny, ktoré obsahujú vitamín B a zinok. Nezabudni ani na kvalitný a poctivý pitný režim.

2. Umývaj ich menej často

Je to síce na nervy, ale aj keď si to mastné vlasy priam žiadajú, časté umývanie im práveže škodí. Je to logické – čím častejšie ich budeš umývať, tým rýchlejšie sa budú mastiť. Keď budeš postupne znižovať frekvenciu umývania, pomaličky sa bude ich stav zlepšovať. Vlasy si stačí umývať 2x týždenne. Ak máš možnosť, neumývaj si ich tak dlho, ako sa dá. Napríklad, ak si na maródke či tráviš predlžený víkend doma.

3. Domáce tipy

Na mastné vlasy existujú aj babské recepty, ktoré by mali pomôcť. Medzi obľúbené rady patrí napríklad citrónová šťava. Stačí si pár kvapiek citrónu pridať k šampónu pri umývaní a poriadne masírovať. Druhým tipom je žĺtková maska – vymiešané žĺtko naniesť na vlhké vlasy, nechať pôsobiť 15 minút a zmyť vlažnou vodou.

4. Správne umývanie

Takýto typ vlasov si vyžaduje špeciálnu starostlivosť, a to najmä kvalitný výber šampónu. Ten by nemal obsahovať silikóny a parabény. Najlepšie sú tie na prírodnej báze, najmä populárny žihľavový, alebo s očisťujúcim ílom. Šampón dôkladne umy vlažnou vodou, rozhodne nie teplou. Vynechať by si mala kondicióner, aspoň na začiatku očisty.

5. Suchý šampón

Skvelý pomocník z drogérie. Nie len, že vlasy zbaví nadbytočného mazu, ale dodá im aj objem a prevonia ich. Okrem toho je záchrancom vždy, keď na umývanie nie je čas.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.