Je to skutočne nespravodlivé, ale má ju skoro každá žena na tejto planéte. Dokonca aj modelky, na ktoré by si to nikdy nepovedala. Avšak my máme pre teba riešenie, vďaka ktorému sa zbavíš alebo prinajmenšom zmierniš problémy s pomarančovou kožou.

Hĺbková masáž

Nedaj tukovým bunkám šancu. Raz za čas ich treba poriadne premasírovať, aby si uvedomili kam patria – preč! Nemusíš však platiť za masáže, stačí ak si zaobstaráš rukavice a olejčeky na masáž a poriadne premasíruješ partie, ktoré ťa najviac trápia. Môžeš si z tohto urobiť príjemnú večernú rutinu.

zdroj: www.pexels.com

Stav na pomôcky

Nie sú ti príjemné masážne rukavice? Nevadí. Veľa žien trpí na celulitídu preto je v obchodoch mnoho pomôcok, valčekov či kefiek, ktoré ti pri pravidelnom používaní zaručia, že pomarančová koža  sa tak skoro nevráti.

Krémuj sa každý večer

Nemusíš si zbytočne kupovať krémy proti celulitíde, ktoré sú zbytočne predražené a v skutočnosti zaberajú rovnako, ako napríklad tie klasické za pár korún. Ide najmä o to aby tvoja pokožka zostala hydratovaná.

Pohyb nadovšetko

Maj na pamäti, že pomarančovej kože sa nezbavíš bez pohybu, preto sa nezabudni hýbať. Nemusíš nutne chodiť do posilňovne a tráviť tam nekonečné hodiny cvičením. Stačí aj ak pôjdeš na prechádzku, alebo si zaplávať, výber je len na tebe.

zdroj: www.pexels.com

Obmedz hormonálnu antikoncepciu

Brať hormonálnu antikoncepciu nie je zrovna najšťastnejšia cesta ak trpíš na pomarančovú kožu, pretože sa ti tento problém môže ešte viac prehĺbiť. Preto skús nízkohormonálnu, alebo úplne žiadnu. Avšak ak to inak nejde skús sa zamerať na zvyšné body ak sa tento nedá vylúčiť.

Jedz zdravo

Kašli na vysmážaný syr s hranolkami a tatarskou omáčkou. Vieme, že jeho chuť sa nahradiť nedá, no podporuješ tým len ukladanie nezdravých tukov do tela. A čo vzniká z nadbytočného tuku v tele? Celulitída! preto daj viac priestoru ovociu a zelenine a nezabudni ani na poriadny príjem bielkovín.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.