Hovorí sa, že v živote stretneš len týchto troch ľudí, ktorých si skutočne milovala. Každý z nich ti príde do života z nejakého dôvodu. Prvý ťa naučí to, aká si naozaj. Druhý ťa naučí to, čo vlastne v živote chceš a tretí ťa naučí o tom, čo to skutočne znamená milovať inú osobu. 

Je pravda, že naša prvá láska rozptýli naše mýty o rozprávkach a druhá nám ukáže, kto v skutočnosti chce. Ten tretí je niekto, kto je jedinečný a preto občas musíme zažiť niekoľko vzťahov, aby sme sa naučili toto všetko pochopiť a posúvať sa ďalej.

“Láska musí byť vášeň, posadnutosť, niečo bez čoho sa nedá žiť. Stratiť hlavu, zamilovať sa do niekoho, zošalieť a to isté spraviť jemu. A ako ho nájsť? Len počúvni, čo ti hovorí srdce. Pretože pravda je, že nemá zmysel žiť a toto nespoznať. Prejsť tú cestu a nepoznať lásku, to je ako neprežiť vôbec nič.” – z filmu Zoznámte sa, Joe Black

zdroj: unsplash.com

 

To, o čom sa hneď nedozvieš o tvojom prvom vzťahu je to, že to nie je poriadny vzťah. Je to niečo, čo ťa má naučiť o tebe. O tvojich slabostiach, o tvojich snoch a o tom, čo vlastne chceš. Nie je to o ňom. Je to o tebe. Nie je to však sebecké. Tento vzťah je skôr sebaspoznaváci, ako o vás dvoch. Ale to je v poriadku.

Tvoj druhý vzťah ťa naučí o tom, aké máš vlastne očakávania. Zistíš, že láska je istým spôsobom posadnutosť, no nie s každým. Nie do každého sa dá zamilovať a niekedy skrátka láske nerozkážeš, nech sa snažíš akokoľvek. Tvoj druhý partner ťa naučí, o čo vlastne vo vzťahu ide a že je to zodpovednosť a váš akýsi projekt, na ktorom však musíte neustále pracovať.

To, prečo ťa varujú pred tvojim tretím vzťahom je to, že to bude z toho všetkého najťažšie, no najkrajšie. Ver mi. Tretí partner ťa naučí bezpodmienečnej láske, ktorá ťa opantá a aj keď spoznáš chyby toho druhého, prijmeš ho a budeš vedieť, že je to ten pravý.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.