V dnešnej dobe je akési ľahšie odísť zo vzťahu a začať nový. Avšak ťažšie je udržať si plnohodnotný vzťah, ktorý má perspektívu do budúcna. Toto sú však veci, ktorých by ste sa obaja strániť, aby neublížili vášmu vzťahu.

Nehovoríte o spoločnej budúcnosti

Ak nehovoríte o spoločnej budúcnosti, prečo ste teda spolu? Z nudy? Jasné, že človek nevie nikdy, čo ho môže postretnúť, no ak už teraz ani len nepremýšľate, že chcete byť spolu i do budúcna, prečo strácate čas?

 

Nedôverujete si a nehovoríte o svojich pocitoch

Dôvera je jedna zo základných pilierov zdravého a plnohodnotného vzťahu a ver mi, že ak si nebudete navzájom dôverovať a váš vzťah bude len o podozrievaní, môže vám to do budúcna veľmi ublížiť.

Ste vo vzťahu len z vášne

Je síce fajn, že cítiš vo svojom vzťahu vášeň, no ak je to len o tom, asi je niekde chyba. Najmä v budúcnosti, keď to začne byť o rešpektovaní sa navzájom a zrazu tá vášeň naozaj nebude stačiť.

zdroj: Photo by Kelly Sikkema on Unsplash.com

Nepodporujete sa navzájom

Podporovať sa vo vzťahu je naozajstná nutnosť. Ak ty nie si stotožnená s tým, čo tvoj partner chce a nedokážeš ho podporiť v jeho kariére či víziách, do budúcna to môže priniesť veľa zlých momentov.

 

Žiadna empatia

Vlastne ti je jedno, či tvoj partner má nejaké problémy alebo či nepotrebuje pomoc. Myslím si, že vo vzťahu je dôležité počúvať jeden druhého, byť empatický a cítiť oporu.

Nie ste rovnocenní partneri

A toto nie je žiadny odkaz na feminizmus! Jednoducho vo vzťahu by mali byť obaja partneri rovnocenní a rozhodovať o veciach spoločne. Taktiež by im nemal byť cudzí pojem kompromis ako riešenie situácií.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.