Vlasy sú považované za korunku krásy. Často im však dávame zabrať kvôli rôznym lakom, sprejom, farbám, ničíme ich a chceme, aby vyzerali dobre. Aké sú naše najhoršie zlozvyky, ktorými ubližujeme vlasom? 

Blond vlasy. Ak máš blond vlasy, sú citlivejšie a vyžadujú si zvýšenú pozornosť. Používaj kondicionér, ktorý vlasom vráti živiny. Dôležité pritom je, aby bol šampón s kondicionérom vždy dobre skombinovaný. Ak používaš na svoje blond vlasy prípravky, ktoré na ne nie sú určené, budeš ich mať ako slamu.

Strava. To, čo ješ a piješ priamo ovplyvňuje zdravie tvojej pleti a vlasov. Vlasy pre svoj zdravý rast potrebujú rôzne minerály, stopové prvky a bielkoviny. Aby zostali zdravé, zahrň do svojho jedálnička veľa rýb, vajíčok a vitamínu E.

Kúpanie v chlórovej vode. Nahromadenie chlóru vo vlasoch spôsobuje, že sa stanú viac kučeravými a krehkými. Chlór totiž odstraňuje olej, ktorý sa na vlasoch prirodzene vyskytuje, čo ma za následok stratu lesku, elasticity a vlasy sú viac náchylné k vypadávanie a štiepeniu. Ak chodíš často na kúpaliská či na plaváreň, venuj svojim vlasom zvýšenú pozornosť po kúpaní.

zdroj: pexels.com

Časté experimentovanie. Ak svoje vlasy neustále zaťažuješ rôznymi vlasovými prípravkami, často si ich farbíš a nechováš sa k nim zrovna najzodpovednejšie, nemôžeš sa čudovať, že ti oveľa viac vypadávajú vlasy a sú krehké.

Prehnaná starostlivosť. Áno, aj to môže byť škodlivé. Ak príliš často češeš svoje vlasy, neustále striedaš rôzne prípravky a príliš ich zaťažuješ, môže to mať zlý dopad.

Nepravidelná návšteva kaderníka. Pokiaľ patríš k tým ženám, ktoré si nechávajú narásť dlhé vlasy, určite si na ich dĺžku patrične hrdá. Veľa z nás akosi zabúda však na ich pravidelné zastrihávanie. Čím je však tento čas dlhší, tým viac sa naše vlasy ničia. Končeky by sme si mali dávať podstrihávať každé 2 až 3 mesiace.

Príliš veľa kondicionéru. Na to, aby sme mali vlasy krásne hebké, väčšina z nás používa kondicionér. Dávaj však pozor a neaplikuj ho na pokožku hlavy. Mal by byť použitý iba na končeky vlasov. Jeho každodenné používanie naše vlasy nechráni, skôr opäť len štiepi naše končeky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.