Vlasy sú považované za korunku krásy. Často im však dávame zabrať kvôli rôznym lakom, sprejom, farbám, ničíme ich a chceme, aby vyzerali dobre. Aké sú naše najhoršie zlozvyky, ktorými ubližujeme vlasom? 

Blond vlasy. Ak máš blond vlasy, sú citlivejšie a vyžadujú si zvýšenú pozornosť. Používaj kondicionér, ktorý vlasom vráti živiny. Dôležité pritom je, aby bol šampón s kondicionérom vždy dobre skombinovaný. Ak používaš na svoje blond vlasy prípravky, ktoré na ne nie sú určené, budeš ich mať ako slamu.

Strava. To, čo ješ a piješ priamo ovplyvňuje zdravie tvojej pleti a vlasov. Vlasy pre svoj zdravý rast potrebujú rôzne minerály, stopové prvky a bielkoviny. Aby zostali zdravé, zahrň do svojho jedálnička veľa rýb, vajíčok a vitamínu E.

Kúpanie v chlórovej vode. Nahromadenie chlóru vo vlasoch spôsobuje, že sa stanú viac kučeravými a krehkými. Chlór totiž odstraňuje olej, ktorý sa na vlasoch prirodzene vyskytuje čo ma za následok stratu lesku, elasticity a vlasy sú viac náchylné k vypadávanie a štiepeniu. Ak chodíš často na kúpaliská či na plaváreň, venuj svojim vlasom zvýšenú pozornosť po kúpaní.

Časté experimentovanie. Ak svoje vlasy neustále zaťažuješ rôznymi vlasovými prípravkami, často si ich farbíš a nechováš sa k nim zrovna najzodpovednejšie, nemôžeš sa čudovať, že ti oveľa viac vypadávajú vlasy a sú krehké.

zdroj: pexels.com

Prehnaná starostlivosť. Áno, aj to môže byť škodlivé. Ak príliš často češeš svoje vlasy, neustále striedaš rôzne prípravky a príliš ich zaťažuješ, môže to mať zlý dopad.

Nepravidelná návšteva kaderníka. Pokiaľ patríš k tým ženám, ktoré si nechávajú narásť dlhé vlasy, určite si na ich dĺžku patrične hrdá. Veľa z nás akosi zabúda však na ich pravidelné zastrihávanie. Čím je však tento čas dlhší, tým viac sa naše vlasy ničia. Končeky by sme si mali dávať podstrihávať každé 2 až 3 mesiace.

Príliš veľa kondicionéru. Na to, aby sme mali vlasy krásne hebké, väčšina z nás používa kondicionér. Dávaj však pozor a neaplikuj ho na pokožku hlavy. Mal by byť použitý iba na končeky vlasov. Jeho každodenné používanie naše vlasy nechráni, skôr opäť len štiepi naše končeky.

Komentáre