Život introverta je vcelku zaujímavý. Tieto kreatívne tvory však majú svoje chvíľky, kedy by sa najradšej vzdialili alebo by chceli byť neviditeľní. Aké sú to?

Žiadna empatia

Introverti sú empatické tvory, ktoré nemajú radi, ak niekto neprejavuje empatiu voči druhým alebo nechápu ich pocity. Introvert sa riadi heslom, že každý by si mal pomáhať a tak nikdy neodmietnu pomôcť niekomu, kto to skutočne potrebuje.

Povyšovanie sa

Introverti neznášajú ľudí, ktorí sa neustále povyšujú a správajú sa hlúpo. Potrebujú okolo seba ľudí, s ktorými môžu viesť dlhé a inšpiratívne debaty o živote. Taktiež neznášajú ohováranie. Považujú to za stratu času.

Život bez zmyslu

Introverti vo všetkom hľadajú zmysel. Neznášajú debaty o počasí či prácu, ktorá ich nebaví. Všetko v živote introverta musí mať pre neho hlbší význam, inak sa cíti zbytočne.

zdroj: Photo by Azamat Zhanisov on Unsplash.com

 

Neísť podľa svojich zásad

Ak ide proti svojim hodnotám a zásadám, trpí. Tieto typy ľudí skutočne nenávidia, ak musia robiť niečo, s čím absolútne nesúhlasia. Je jedno, či sa to týka vegánstva alebo životných rozhodnutí. Introverti sa skrátka vždy riadia srdcom a tým, čomu veria.

Nedostatok času pre seba

Každý z nás potrebujeme čas len pre seba a to dvakrát platí aj pre introverta. Taktiež si potrebuje pretriediť myšlienky a zamyslieť sa nad istými životnými situáciami, alebo skrátka „vypnúť“ a stráviť čas osamote. Dopraj mu ho, pretože sa môže stať, že bude zbytočne nervózny.

Byť stredobodom pozornosti

Naozaj sa nesnaž dostať ho do situácie, kedy musí byť stredobodom pozornosti. Nielen že sa nebude cítiť pohodlne, ale neskôr by z toho mohol mať len väčšie stresy a obavy. Introvert má rád diskusie a spoločnosť, no nemusí byť práve on v centre pozornosti pri rozprávaní.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.