Veci, ktoré škodia

Pokožka každým rokom starne, stráca na pružnosti, znižujú sa jej regeneračné schopnosti. Možno si povieš, že si ešte mladá, tvojej pleti nič neškodí a na dôkladnú starostlivosť máš ešte čas, no je dobré si osvojiť návyky, ktorými budeš predchádzať tvorbe vrások a akné. Tu sme vybrali najlepšie tipy.

Nevyvážená strava plná cukrov a éčkových potravín je nepriateľom číslo jedna. Ak si aj dopraješ nezdravú stravu, pi veľa vody, aby sa toxíny vyplavili z tela.

Koža pri opaľovaní produkuje farbivo, ktoré zatemňuje bunky. Každá zmena pigmentu z UVA a UVB žiarenia spôsobuje predčasné starnutie a zvyšuje pravdepodobnosť vzniku rakoviny kože. Buď opatrná a pred vstupom na slnko používaj vždy opaľovací krém s faktorom 30 a viac.

V hlbokom spánku sa pokožka regeneruje a zbavuje toxínov. Daj si pozor na spánok, inak sa to môže prejaviť výrazne na pleti.

Nedostatočný pitný režim sa ako prvý prejaví na zhoršenej kvalite pokožky, pretože voda tvorí 70 % ľudského tela. Ak nevieš, ako začať pravidelne piť nastavte si budík a vypi každú hodinu počas dňa 150-200 ml tekutín.

Pozor na väčšie množstvo kávy a alkoholu – odčerpávajú z buniek vodu, dehydrujú ich, spomaľujú tvorbu kolagénu a elastínu.

 

Fajčením nepoškodzuješ len svoje zdravie, ale podporuješ tým vznik veľmi hlbokých vrások. Každých 10 rokov fajčenia ti navyše pripočíta ešte 2,5 roka na vráskach.

Koža na krku a na dekolte je veľmi jemná a zraniteľná, no my jej nedávame príliš veľa pozornosti. Oblasť krku a dekoltu je takmer vždy vystavovaná a napriek tomu len zriedka dostáva potrebnú hydratáciu a ochranu proti slnku.

Nepreháňaj to príliš s pílingom. Zo začiatku to môže byť príjemné, no keď odstrániš mastnotu kože, prípadne pupienkov, tvojej koži také drsné zaobchádzanie nepomáha. Maximálne ho teda používaj 2x do týždňa.

Hýb sa! Pohyb ti zdvihne náladu a zároveň sa ti bude lepšie prekrvovať koža, čo spôsobí jej zdravý vzhľad.

Nepoužívaj na pleť všetky možné kozmetické krémy, séra a pleťové vody, no snaž sa ich kombinovať a taktiež je nutné, aby si tvoja pokožka oddýchla od chemikálií.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty