Dali sme dokopy tie najlepšie a najúčinnejšie tipy a triky, na ktoré nepotrebuješ hodiny času, sú jednoduché a tvoja pleť sa ti poďakuje.

1, Hydratuj. Ver mi, že to, čo ješ ovplyvňuje aj tvoj výzor a preto nezabudni na dobrú a vyváženú stravu a taktiež na prísun tekutín. Aj keď budeš používať drahé krémy, nedodajú ti takú peknú pokožku ako dobrá strava a čistá voda, ktoré sú základom.

2, Po náročnom dni si dopraj masku alebo ak máš ráno 10 minút, využi to. Účinok pleťových masiek je okamžite viditeľný. Hlavne tie s vysokým obsahom vlhkosti, pôsobia na bunky ako životabudiči a pleť okamžite vyzerá hladšia a čerstvejšia. Dokonca sa napnú aj jemné vrásky.

3, Využi v plnej miere sezónu čerstvého ovocia a zeleniny. Dopraj si ju kedykoľvek a kdekoľvek. Uvidíš, že už po pár týždňoch sa ti tvoja pleť, vlasy i nechty odvďačia.

4, Nechaj sa hýčkať. Aspoň raz za dva mesiace si dopraj starostlivosť odborníka na prečistenie pleti. Vyhraď si na to hodinu a tvoja pleť sa ti poďakuje.

zdroj: unsplash.com

5, Nielen zuby, ale aj tvár by si si mala umývať minimálne dvakrát denne. Pokožka potrebuje vodu aj večer, aj ráno. Tá v kombinácií s čistiacimi prípravkami totiž uvoľňuje póry a pleť bude ihneď zdravšia aj krajšia. Okrem toho tak môžeš predísť akné.

6, Nepodceňuj očný krém. Aj v mladom veku sa treba starať o svoju pokožku a preto by si si mala zadovážiť kvalitný očný krém, vďaka ktorému bude tvoj pohľad sviežejší.

7, Nezabudni na vlasy. Ak ťa trápia príliš suché vlasy, raz týždenne si doprajte zábal z vaječného žĺtka, medu a olivového oleja.

8, Žiarivá a čistá pleť. Pleť sa ti krásne prečistí, keď si ju budete aspoň raz za mesiac naparovať horúcou vodou so zmesou medu, harmančeka a citróna.

9, Babská rada, ktorá pomôže. Do mrazničky si na noc daj dve polievkové lyžice. Ráno ich prilož na ospalé oči.

10, Nezabudni na pohyb. Cvičením a celkovým pohybom prekrvuješ svoje telo a na tvojej pokožke to bude rozhodne vidieť.

11, Masáž tváre vypína pleť! Už tri minúty ľahkého masírovania každé ráno sa postará o žiarivejší vzhľad pleti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.