Dnes nechcem písať o nie príliš veselom živote Keanu Reevesa. Myslím si, že jeho životný príbeh poznáme každý. Dnes však chcem písať o tom, aký je Keanu človek a pri hľadaní informácií som si povedala, že je snom každej ženy. =) 

Keanu si uvedomuje, že sláva a peniaze nie sú všetko, preto patrí medzi najobľúbenejších hollywoodskych hercov. Keanu sa zdravo stravuje, medituje a hovorí, že má toľko peňazí, až je to nuda. 

Trochu som pogooglila a zistila pre Vás pár naozaj zaujímavých vecí o Keanu Reevesovi v reálnom živote, ktoré dokazujú, že je skutočne milý človek. Tak napríklad to, že venoval 50 miliónov zo svojich 70 miliónov na špeciálne efekty vo filme Matrix.

Na otázky ohľadom tohto rozhodnutia odpovedal: ”Peniaze sú tá posledná vec, o ktorej premýšľam. Z toho, čo som doteraz zarobil, dokážem žiť niekoľko ďalších storočí”.

Ďalej som sa zo zahraničných zdrojov dočítala, že sa stal osobným opatrovateľom svojej sestry po tom, čo jej diagnostikovali leukémiu. Sám daroval milióny dolárov na výskum rakoviny.

Na otázku, čo je pre neho šťastie odpovedal: ”Ležanie v posteli s mojou milenkou, bicyklovanie, športovanie, šťastné chvíle s mojimi kamošmi, učenie sa, zem, piesok, stretávanie starých kamošov, rodiny, známych s vínom  dobrým jedlom..Som rád na púšti, v prírode, rád objavujem nezvyčajné miesta v prírode, ako vrcholy stromov…”

Keď ho raz novinár požiadal nech ho vezme na svoje obľúbené miesto, išli do kníhkupectva.

Našla som aj účet na twitteri, ktorý sa volá Keanu Doing Things a tam si môžete pozrieť rôzne momenty, kedy bol Keanu prichytený paparazzmi napríklad s bezdomovcom.

Keanu je známy tým, že rád cestuje verejnou dopravou. A nemá problém uvoľniť miesto. Video je z roku 2011

To najlepšie na koniec: pre mňa je Keanu hrdinom aj vďaka jeho výrokom:

„Nemôžem byť súčasťou sveta, kde muži svojim manželkám dovolia obliekať sa ako ženy ľahkých mravov a nechajú ich vystavovať všetko, čo má zostať skryté. Kde neexistuje pojem cti a dôstojnosti a na slovo človeka sa nedá odvolať ani keď hovorí “sľubujem”. Kde ženy odmietajú deti a muži nechcú rodinu. Kde sa sopliaci za volantom tatkovho auta pokladajú za úspešných a ktokoľvek, kto má len trochu moc, sa vám pokúša dokázať, že ste úbožiak. Kde ľudia pokrytecky vyhlasujú, že veria v Boha, držiac pritom v ruke pohárik a nemajúc ani najmenšie tušenie, čo je to viera.

Kde pojem žiarlivosť je pokladaný za niečo hanebného a skromnosť je nedostatkom. Kde ľudia zabudli na lásku a jednoducho len hľadajú najlepšiu variantu partnera. Kde ľudí znepokojí každý škrabanec na ich aute, neľutujú na jeho odstránenie peniaze ani čas, a sami pritom vyzerajú tak úboho, že maskovať to dokáže skutočne len veľmi drahé auto.

Kde chlapci prepíjajú peniaze rodičov v nočných kluboch, rehocú sa pri primitívnych zvukoch a dievčatá ich za to milujú. Kde muži a ženy už dávno nie sú k rozoznaniu a kde sa tomu všetkému dohromady hovorí sloboda voľby – ale tí, ktorí si vyberú inú cestu, sú o nálepkovaní ako zaostalí despoti. Ja som si svoju zvolil cestu – škoda len, že som nenašiel dosť pochopenia u ľudí, u ktorých som ho hľadal najviac zo všetkých.“

„Peniaze pre mňa neznamenajú nič. Zarobil som ich síce dosť, chcem si však užívať život a nie stresovať sa obsahom môjho bankového účtu. Neutrácam veľa a žijem jednoducho, väčšinou v hoteloch. Všetci predsa vieme, že oveľa dôležitejšie je dobré zdravie.“

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.