Všetky to dobre poznáme. Práve v čase, keď si už zvykneme na život single, užívame si každodenné aktivity, ktoré robievame samy pre seba a keď už pomaly veríme a tvrdíme, že nikoho iného nechceme a ani nepotrebujeme, práve vtedy príde ON. A aj keď niektoré vzťahy sa vymykajú z nasledujúcej šablóny, môžem jednotlivé štádia zhrnúť do štyroch bodov.

  1. ZAMILOVANOSŤ

Ach tie krásne začiatky, kedy nám náš milý pripadá dokonalý a úžasný a veru žiadnej chyby na ňom niet. Hormóny sa nám totálne zbláznia a stačí len pomyslenie na neho a úsmev na tvári nenechá na seba dlho čakať. Práve vtedy máme tie povestné ružové okuliare a prehliadame všetky chyby bez toho, aby sme sa o to vôbec snažili. Sme zasnívané a chceme byť každú chvíľu spolu.

pexelscccc
zdroj: pexels.com

  1. VYTVORENIE PÁRU A PREDSTAVENIE PRIATEĽOM A RODINE

V tomto štádiu ste to tak povediac dávame celé dokopy. Ujasníme si čo vlastne medzi nami je, nadobudneme trochu pocit bezpečia a istoty, predstavujeme si a plánujeme budúcnosť ostošesť. Keď už tomu druhému dáme status priateľ/priateľka začneme ho pod týmto menom predstavovať kamarátom a rodine. Prežívame prvé hádky a lepšie sa spoznávame.

zdroj: unsplash.com

  1. VYTRIEZVENIE

Prejde zopár mesiacov a život sa začne vracať do normálu. Frajer nám už nepríde taký vzrušujúci a začíname si na ňom všímať chyby. Rovnako ani my už nie sme stále dokonalo upravené a vystrkujeme rožky. Prestaneme skrývať, keď s nami burcuje PMS, niekedy sme prehnane žiarlivé alebo sa bezdôvodne urazíme. Život plynie ďalej, a zisťujeme či nám daný vzťah viac berie alebo dáva. Prehodnocujeme. Práve v tejto fáze sa veľa vzťahov rozpadáva.

pexels-photo-246805
zdroj: pexels.com

  1. SKUTOČNÁ LÁSKA

Pevné a kvalitné vzťahy si vyžadujú množstvo času. Láska nerastie na stromoch a dlhodobé vzťahy nepadajú z neba. Treba na nich  pracovať a spoločne ich vytvárať.  Až vtedy, keď si budeme triezvo uvedomovať, aký náš partner v skutočnosti je a uvidíme, ako sa zachoval v jednotlivých situáciách, vtedy keď spolu prekonáme dobré aj zlé časy, vzťahové krízy, hádky, ale aj tie krásne chvíle a vytvoríme si spomienky, práve vtedy zistíme, aká pevná je naša láska. A nebude to žiadne pobláznenie vplyvom hormónov a chémie, bude to ten typ lásky, ktorý trvá večne. Aj vtedy, keď vzťah skončí a každý z vás sa vyberie opačnou stranou.

beautiful-love-couple-photography
zdroj: inspiringmesh.com

Užívaj si tieto pocity. Nikam sa neponáhľaj, buduj. Viem, že keď si zamilovaná až po uši, môže ti ktokoľvek hovoriť čo len chce, budeš počúvať len seba. No ver svojej intuícii a tomu čo ti hovorí. Ak budeš vnímavá, už na začiatku sa ukážu drobné náznaky, na základe ktorých si budeš vedieť vyvodiť, do akého štádia sa tvoj vzťah dostane.

Držím ti palce, pretože skutočná láska je to najviac, čo môžeš od života chcieť. Povzbudzuje, nezávidí, utešuje, napĺňa, robí ťa šťastnou. Ak takú nájdeš, nepúšťaj ju.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.