V záchvate zlosti sme schopní zo seba vypustiť kadejaké veci. No niekedy je podľa portálu yourtango predsa len lepšie poriadne si zahryznúť do jazyka.

Partnerstvo si prechádza rôznymi štádiami. Nie všetky dni sú perfektné a je normálne, že z času na čas sa zamračí aj nad tým najideálnejším vzťahom. Môžete mať pri sebe geniálneho muža, avšak keď mu poviete niektorú z týchto 10+ vecí, poriadne sa ho to dotkne. Preto sa im radšej skúste vyvarovať.

 Citové vydieranie, ultimátum či iné hrozby do vzťahu jednoducho nepatria. Ak ich používate na dennom poriadku, je to znak vašej nezrelosti. Prinášame vám najčastejšie vety, ktoré dokážu poriadne podkopať naozajstnú lásku.

Ak ma miluješ…

…znesieš mi modré z neba, pôjdeš so mnou do kina, kúpiš mi nové šaty. Láska sa však nedá dokázať podmieňovaním. Ak vás miluje, dokáže vám to tak, ako to cíti. Slovné spojenie „ak ma miluješ…“ nie je nič iné, než obyčajná manipulácia.

zdroj: Photo by teksomolika from Freepik

Ty vždy/nikdy…

Táto fatálnosť dokáže doslova zabíjať, pričom len zriedkakedy odráža pravdu. „Ty nikdy nevynesieš smeti.“ Aj keď to váš partner robí len málokedy, toto tvrdenie ho môže urážať.

Ja nie som problém. To ty si problém

Na každý problém musia byť dvaja. Nikto nie je biely a nikto nie je len čierny. Na to by sme nemali zabúdať.

Nepreháňaš náhodou?/Si precitlivelý

Ak sa vám partner snaží niečo vysvetliť, pričom v hre sú emócie, dajte pozor na to, že obaja stojíte na veľmi tenkom ľade. Preto nezosmiešňuje jeho city.

Neber to v zlom…

Už len keď začíname náš predslov touto vetou, je to znak toho, že sa partner môže pripraviť na Jóbovu zvesť. Skúste mu ju povedať bez tohto nepríjemného úvodu.

zdroj: unsplash.com

Musíš byť viac zodpovedný

Aj keď zodpovednosť nie je partnerova silná stránka, príkazom veľa vody nenamútime. Lepšie je sadnúť si a jednoducho sa porozprávať, čo preňho znamená zodpovednosť. Možno tak zistíte, že si pod ňou predstavuje niečo úplne iné ako vy.

Si ako tvoj otec/tvoja matka

Nikto z nás nemá rád, keď nás prirovnávajú k našim rodičom. Väčšinou toto prirovnávanie má podčiarknuť naše negatívne vlastnosti. Naozaj je to potrebné? Len tým znížime partnerovu sebaúctu. A k ničomu pozitívnemu to rozhodne nevedie.

Chcem sa rozviesť/končíme

S týmito slovami sa naozaj neoplatí hazardovať. Najmä ak hádka začala kvôli špinavým ponožkám, ktoré sa povaľujú na dlážke. Ak to raz vyslovíme, partner to môže zobrať vážne. A tieto tvrdé slová môžeme neskôr poriadne oľutovať.

Nenávidím ťa!

Ak to čo i len raz vyslovíte, navždy si to zapamätá.

Dospej už, prosím ťa!

Aj touto vetou to môžeme u partnera poriadne zaklincovať. Tiež ňou neprinesieme nič konštruktívne, iba ho ňou poriadne zraníme. A to určite nie je náš úmysel.

zdroj: unsplash.com

Tak fajn!

Keď túto vetu vyslovíme s patričným znechuteným výrazom v tvári, partner hneď pochopí, že „fajn“ to rozhodne nie je. Vydýchajte sa. Touto vetou sa neoplatí končiť rozhovor.

Keby ti na mne záležalo, určite by si si to domyslel

Pravidlo číslo 1: Žiadny muž nevie čítať myšlienky. Čím skôr si to uvedomíme, tým skôr sa vyhneme viacerým nedorozumeniam a konfliktom.

Moja mama/otec/tvoja bývalá mali pravdu!

Týmto chceme partnera ponížiť a ukázať mu, že za nič nestojí. Keď však vychladneme, aj toto môže byť jedna z viet, ktorú budeme neskôr poriadne ľutovať.

Ak vám zíde na um nepekná myšlienka, radšej sa zhlboka nadýchnite a nechajte si ju pre seba. Pretože to, čo raz vypustíme z úst, sa už viac naozaj nedá vrátiť späť.

zdroj: yourtango

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.