,,Milovať niekoho a byť milovaná pre mňa znamená veľmi veľa. Vždy si robím z týchto vecí srandu, ale nie je to práve to, o čom snívame? Byť aspoň trošku milovanými?“– z filmu Before Sunrise (1995)

Nie je to preňho len nejaká fráza. „Milujem ťa“ vyslovuje veľmi ťažko pre muža, ktorý to s tebou myslí vážne. Ten pocit nepríde za pár dní, za týždeň či mesiac. Je to istý proces. Kedy si ty zistila, že niekoho miluješ? Je to viac ako len fráza. Vyjadruje

Muži častokrát vyslovujú slovo „Milujem Ťa“ veľmi spontánne a nečakane. Proste to cítia. Jednoducho to vedia. My, ženy, to máme o niečo jednoduchšie. Nemáme problém povedať o svojich citoch a vyjadriť sa. No ak ti muž povie, že ťa skutočne miluje, myslí to úprimne a naozaj. Opustil svoj svet tvrdých chlapov, ktorí nehovoria o svojich pocitoch a dal ti jasne najavo, čo pre neho znamenáš. Ver mu, pretože je opatrný a túto frázu nepovie len tak.

zdroj: unsplash.com

Čo myslí tým, keď povie, že ťa miluje?

Odhalil svoje city a ver, že to bolo ťažšie, než si myslíš. Už ťa nemá „len rád“. Skutočne pre teba obetuje veľa. Je to preňho, dôležitejšie, než si myslíš. Takisto, že si pre neho dôležitejšia, než si myslíš. Uvedomuje si, že milovať bezpodmienečne sa skutočne dá. Verí v to, že si mu verná a takisto dokáže byť tiež verný. Už to nie je len o fyzickej príťažlivosti. Už je to niečo „vyššie“. Niečo hodnotnejšie.

Už jeho život nie je len o ňom a o kamarátoch. Zaujíma sa aj o iné pocity, ako len o tie svoje. Pýta sa ťa, aký máš deň. Si jeho dôvodom na úsmev. Si jeho najväčšia sila ale aj bolesť.

Bude počúvať tvoje potreby a podporovať tvoje sny. Si pre neho všetkým, avšak očakáva, že ho budeš takisto podporovať a snívať o jeho plánoch. Svojimi slovami dal jasne najavo, že je pripravený na lásku a je ochotný obety.

Neber jeho slová na ľahkú láhu.

Myslí ich úprimne.

Miluje ťa.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.