Láska. Nádherný cit, ktorý mení životy. Nezabudnuteľná radosť i bolestný smútok. Každý z nás ju zažil. Ak som aj hľadala výrazy, ktoré by opísali lásku, slová aj tak nemôžu vyjadriť city a emócie úplne. Láska sa jednoducho musí zažiť, aby si ju pochopil. Nech už je akákoľvek. Tu je však pár výrazov, ktoré som v spojení vysvetlenia lásky našla:

hlboký, nežný a silný cit.

pocit náklonnosti k človeku.

intenzívna citová pripútanosť.

Myslím si, že občas sa do lásky náhlime. Chceme ju hneď a musí vydržať na celý život. Samozrejme, že po takej túžim aj ja aj ty, avšak je to skutočne reálne? Hneď to musí byť ten „pán dokonalý“ a ten „pán pravý“? Je potrebné si uvedomiť, že treba si prejsť aj škaredými obdobiami, aby sme si vážili tie krásne okamihy. Znie to trochu ako klišé, ale uznaj, nie je to tak?

„Pamätaj si, že si bola akýmsi umením predtým, ako ťa prišiel obdivovať. A ver, že budeš stále umením, aj keď odíde – majstrovské dielo je stále majstrovským dielom, aj keď je miestnosť prázdna a svetlá zhasnuté.“

 

zdroj: Photo by Ana Francisconi on Unsplash.com

 

Drahá, počkaj si na lásku, ktorá je skutočná. Ktorá sa na nič nehrá a ktorá je aj tajuplná. 

Drahá, počkaj si na lásku, ktorú si nemusíš vyprosovať.

Muži nie sú celý náš svet. Nie som feministka ani sklamaná duša, ktorá si týmto potrebuje niečo dokázať, avšak ak láska k tebe má prísť, príde. Neprinútiš ju prísť skôr ani ju oddialiť. Jednoducho príde a zasiahne ťa. Celú, aká si. So všetkou tvojou minulosťou, zlými spomienkami, krásnymi chvíľami či skúsenosťami. Láska sa nepýta, či si už pripravená alebo či je tvoje srdce už vyliečené.

Preto ak si myslíš, že už nik do tvojho života nepríde, mýliš sa. Jednoducho príde vtedy, keď to budeš potrebovať a keď vnútorne na to budeš pripravená, aj keď si to nemyslíš. Naše stroskotané vzťahy nás formujú, no prosím, neuspokoj sa s láskou, ktorá je panovačná a ktorú chceš len preto, lebo sa cítiš sama.

Počkaj si na nevinný, krásny cit, pri ktorom stále môžeš byť sama sebou a ktorý ti to života neprinesie len slzy a sebadeštrukciu.

 

Tá krásna láska na teba čaká.

Ty čakáš na ňu.

Ver mi, že sa jedného dňa stretnete.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.