Máte pocit, že ste z inej planéty, a že vás ľudia nechápu? Nebojte sa! Vôbec v tom nie ste sami.Možno kráčate po ulici a pýtate sa, prečo žijete práve na tejto planéte. Nechápete, prečo sa tak veľmi líšite od ostatných. Hovoríte, čo si myslíte, na nič sa nehráte a pravdepodobne máte len pramálo priateľov. Myslíte si, že okolie vás neznáša? Opak je pravdou. Potajme vás obdivuje, pretože dokážete to najdôležitejšie. Byť sami sebou!Nenasadzujete si každé ránu masku pred zrkadlom. Snažíte sa žiť autentický život a svojím konaním môžete inšpirovať ostatných. Veď keď sa všetci prestaneme hrať na to, čo nie sme, môžeme sa pohnúť dopredu. Nie je to také ťažké, ako sa zdá. Je to cesta, ktorú sa oplatí nasledovať. Ak ste autentickí, určite sa aj vy sa spoznáte v týchto siedmych znakoch:

#1 Hovoríte, čo si myslíte

Unsplash.com/Taylor Bryant

Aj keď to môže byť niekedy nepríjemné a aj keď to okoliu nevyhovuje. Ak sa však nezamotáme do nezmyselnej pavučiny lží a poloprávd, určite sa nám bude ľahšie žiť. Neznamená to však, že budete ľudí ponižovať. Len si budete stáť za svojím názorom. Nebudete niečo vravieť len preto, aby ste druhému dali za pravdu. Máte svoj názor a viete si ho obhájiť. Túto vlastnosť vám teda majú prečo závidieť.

#2 Vaše šťastie nezávisí od ostatných

A preto pravdepodobne na sociálnych sieťach nebudete mať „milióny“ priateľov. Budete mať okolo seba pár ľudí, na ktorých vám skutočne bude záležať. A tí ostatní? Čert ich ber! Nepotrebujete zbierať lajky, falošné pochvaly a komentáre. Viete, že skutočné šťastie je ukryté vo vnútri vás.

#3 Nesúdite ľudí

Photo by rawpixel.com on Unsplash

Máte svoj názor a ostatných tiež necháte, nech si veria, v čo chcú. Neodsudzujete ich, pretože neviete, aké je to kráčať v ich topánkach. A tiež ste si plne vedomí toho, že neodsudzovať a nehodnotiť ostatných je neskutočne oslobodzujúce.

#4 Vaši priatelia sú tiež z inej planéty. Rovnako, ako vy

Pravdepodobne sa stretávate s ľuďmi, ktorí nesedia každému. Asi preto, že sú rovnako autentickí, ako ste aj vy. A všetci poznáme (ne)písaný zákon, ktorý hovorí o tom, že podobné priťahuje podobné.

#5 Neznášate zbytočné reči a klebety

Unsplash.com/Justin Luebke

Neskutočne vás unavuje hovoriť o počasí či o tom, s kým spáva susedovie Zuza. Nechcete len tak víriť vzduch zbytočnými slovami. Preto radšej odchádzate z hlúpych konverzácií – i keď okoliu to môže pripadať netaktné.

#6 Nezáleží vám na slovách, ale na skutkoch

Možno toho až tak veľa nenahovoríte. No ľudia vôkol vás vedia, že môžu u vás v prípade problémov zazvoniť aj o pol tretej ráno. Vypočujete ich, pomôžete. Pretože viete, že nezáleží na slovách, ale na skutkoch.

#7 Problém je pre vás výzvou, nie prekážkou

Uvedomujete si, že je zbytočné sústrediť sa na to, ako sa to nedá. Budete hľadať všetky možnosti, ako sa  uspieť. A to je niečo, čo dokáže len málokto z nás. Buďte sami sebou. Je to to najdôležitejšie a najlepšie, čo môžete urobiť.

zdroj: hackspirit

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.