Aký vekový rozdiel je vlastne už “veľký”?

Na otázku, aký vekový rozdiel medzi partnermi je ideálny, neexistuje žiadna správna odpoveď. Pre niekoho je katastrofou, už ak je muž starší o 5 rokov, iným zas vôbec nevadí hoci aj 20 či viac ročný rozdiel. Dnes už však nie je žiadnym tajomstvom, že podľa portálu culturehook čoraz viac žien uprednostňuje vzťahy s podstatne staršími mužmi. Prečo?

Tu je hneď 7 dôvodov.

#1 Zrelosť

Aj keď s tým mnohí muži stále nesúhlasia, pravdou je, že ženy dospievajú mentálne podstatne rýchlejšie. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo ženy uprednostňujú starších mužov, medzi rovesníkmi by totiž veľakrát hľadali márne (samozrejme, existuje aj mnoho výnimiek).

#2 Priority

Zrelí muži už majú svoje priority pevne určené a väčšinou medzi nimi nenájdete hranie sa na Playstation či vymetanie barov s partiou.

#3 Dostatok osobného priestoru

Zrelý muž si uvedomuje svoju hodnotu a preto mu nechýba zdravé sebavedomie. Napriek vekovému rozdielu mu myseľ nenahlodávajú myšlienky o tom, kde jeho partnerka práve teraz je, s kým je a čo robí. Preto jej dopraje dostatok osobného priestoru.

zdroj: Photo by Daniel Spase from Pexels

#4 Nebojí sa problémov

Problémy už dávno nerieši tým, že si zbalí kufre a odíde, prípadne strčí hlavu do piesku a bude predstierať, že sa vlastne nič nedeje. Žiadnemu problému sa nebojí pozrieť rovno do očí – počas svojho života už nazbieral dostatok skúseností na to, aby dokázal všetko vyriešiť.

#5 Zmysel pre humor

“Mládežnícke” či vulgárne vtipy mu už vonkoncom neprídu smiešne. Jeho humor je inteligentný a presne vie, kedy a ako ho použiť.

#6 Dotyky

Zrelý muž mal dostatok času na to, aby nazbieral dostatok skúseností aj v oblasti intímneho života. Jednoducho presne vie, ako a kde sa ženy dotýkať…

zdroj: Photo by Analise Benevides on Unsplash

#7 Stabilita

Vzťahové experimenty má už dávno za sebou a jeho partnerka vie, že sa pri ňom nemusí obávať nerozvážnych rozhodnutí, ktoré by ich vzťah ohrozili.

zdroj: culturehook

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.