Gaumont Film Company/Artisan Entertainment

Keďže filmová scéna je preplnená množstvom naozaj kvalitných diel, bolo pre mňa naozaj náročné vybrať tie najlepšie. A tak som pre teba vybrala tie najzaujímavejšie. Keď nemáš chuť na nič iné, len ležať v posteli a trochu relaxovať, no nevieš sa rozhodnúť, aký film si pri tom pozrieť, mal by ti pomôcť tento rebríček. Ide o filmy, ktoré vo mne zanechali dojem a prinútili ma zamyslieť sa.  Pevne verím, že podobne to bude aj u teba.

Requiem za sen (Requiem for a dream)

– dráma

Ak máš náladu na nejakú ťažšiu tému, tento film je na to priam ako stvorený. Dej sa odohráva v drogovom prostredí, kde sa mladý pár musí pasovať s nástrahami, ktoré prináša život drogovo závislým ľudom. Prinúti ťa uvedomiť si, že tvoj život nie je v konečnom dôsledku až taký strašný, ako sa ti niekedy môže zdať a uvedomíš si, že si zaň vlastne vďačný.

 

Osudový dotyk (The butterfly effect)

–  sci-fi / mysteriózny / thriller

Vieš si predstaviť, žeby si sa dokázala vrátiť do minulosti a napraviť isté udalosti ? V tomto filme je možné naozaj všetko.  Dokonca ťa dokáže presvedčiť, že niektoré veci z minulosti naozaj netreba ľutovať, nech už boli akékoľvek, udiali sa z istého dôvodu. A tak si hádam vďaka tomuto filmu prestaneš vyčítať, čo si mohla urobiť inak a budeš spokojná s tým, že je všetko tak ako má byť.

Sedem životov (Seven pounds)

–  romantický / dráma

Tento film som pozerala na dvakrát. Prvýkrát som ho po pár minútach vypla, pretože mi vôbec neprišiel zaujímavý, no som naozaj rada, že som mu dala druhú šancu a tak ho mohla zaradiť medzi moje najobľúbenejšie. Sedem životov je film o ceste za spásou, ktorý postupne odhaľuje svoju pointu a na konci filmu ti začne do seba všetko krásne zapadať.

Orol Eddie (Eddie the Eagle)

–  životopisný / komédia

Obľubujem filmy podľa skutočnej udalosti. Orol Eddie ti prinesie veľa nenútenej zábavy a zároveň ťa dokáže namotivovať. Je o chlapcovi, ktorý odmalička túži byť olympionikom, avšak nevyniká v žiadnom športe. Ak uvidíš ako si obyčajný muž dokáže splniť svoje sny, nakopne ťa to niečo robiť aj s tými tvojimi.

Nedotknuteľní (Intouchables)

–  komédia /dráma /životopisný

Príbeh o priateľstve, ktoré vzniklo medzi dvomi neporovnateľne odlišnými ľuďmi. Tento film ti pripomenie , že je jedno v akej ťažkej životnej situácii sa práve nachádzaš. Ak máš okolo seba dobrých ľudí, dokážeš si užívať život plnými dúškami a nestratiť jeho zmysel. Veľmi príjemný film, ktorý aj napriek jeho dramatickej zápletke, ti dokáže vyčariť úsmev na tvári.

Takže hor sa pripraviť popcorn a niečo dobré si pozrieť!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife