Spravidla platí staré známe: “Zakázané ovocie chutí najviac.”

Minimálne jedenkrát za život to podľa portálu themindsjournal zažije takmer každý. Zahľadíte sa do vydatého kolegu, nedostupnej šéfky či do suseda, ktorý má 2 deti a šťastnú rodinu. Nie nadarmo sa hovorí, že zakázané ovocie chutí najlepšie. 

Pre chvíľkové potešenie by sa tak ľudia veľakrát vzdali čohokoľvek – a neskôr by to ľutovali. A veľakrát pre niečo, čo za to absolútne nestojí. Preto ak vás to práve ťahá k spomínanému “zakázanému ovociu”, zhlboka sa nadýchnite a racionálne sa skúste zamyslieť nad tým, či náhodou príčinou nie je niektorý z týchto 5 dôvodov. Ak áno, ste na polceste k tomu, aby ste sa svojej “závislosti” od takéhoto človeka zbavili.

#1 Myslíte si, že tento človek potrebuje vašu pomoc

Vám to možno príde zvláštne, no niektorí ľudia jednoducho potrebujú mať pocit, že sa o niekoho starajú, a že niekto je vyslovene odkázaní na ich pomoc. Pocit potrebnosti je pre nich silnejší ako láska a preto ich priťahujú ľudia, o ktorých by sa “museli” starať – v mnohých prípadoch predovšetkým finančne.

#2 Láka vás predstava, že ho/ju budete môcť zmeniť na svoj obraz

V tomto prípade zas môžete byť závislí na predstave, že niekoho budete môcť zmeniť na svoj obraz. Daná osoba vás teda nepriťahuje taká, akou je – priťahuje vás predstava, kým by sa pod vaším vplyvom mohla stať. Ide tak len o hru vášho ega, opäť nie o lásku.

#3 Vo vašom súčasnom vzťahu to vôbec nefunguje

Začal vás priťahovať niekto, s kým naozaj nemôžete byť, a to napriek tomu, že ste práve vo vzťahu? V tom prípade si položte otázku, či ste vo svojom vzťahu šťastní, a či ste so svojou polovičkou z lásky alebo zo zvyku (prípadne z iných dôvodov). Tiež sa samých seba opýtajte, či by vás toto “zakázané ovocie” priťahovalo aj vtedy, ak by ste boli single a mohli by ste byť s kýmkoľvek… Nejde len o zástierku?

zdroj: www.pexels.com

#4 Ľudia vás od neho/od nej odhovárajú

Opakujeme to stále a dookola. Najviac nás veľakrát priťahuje to, čo máme zakázané. Človek to má akosi zapísané už vo svojej podstate. Práve to môže byť dôvodom, že vás to bude najviac ťahať k niekomu, koho vám “zakazujú” rodičia, priatelia a všetci blízki. Tentokrát si skúste položiť otázku, či by vás dotyčná osoba natoľko priťahovala aj vtedy, keby vám všetci do jedného váš vzťah schválili. Boli by ste radosťou bez seba alebo by toto “povolenie” dotyčnej osobe ubralo na atraktivite?

#5 K danej osobe vás viaže priveľa spomienok

Toto platí predovšetkým v prípade, ak sa poznáte naozaj dlho, alebo ak ste spolu dokonca niekedy tvorili pár. Veľakrát si totiž množstvo pekných spomienok spojených so “zvykom” mýlime s láskou. Nelipnite na minulosti a skúste sa posunúť vpred. Otvoria sa vám desiatky nových možností, ktoré ste doteraz prehliadali.

zdroj: themindsjournal

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.